MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: Artuklu Üniversitesi tanıtım
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Arkadaşlar 🤗
Bu bölüm Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından açılmıştır.
Farklı Konuları tartışmak üniversitemizi tanıtmak amacıyla güzel şeyler yapmayı amaçlıyoruz.

Özel olarak istediğiniz tüm konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Desteklerinizi Bekliyoruz🤗


ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ TANITIM

Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin ilinde kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi, Türkiye’nin genç ve gelişmekte olan üniversiteleri arasında yer almaktadır. 2015-2016 Akademik yıl itibari ile Üniversite, öğrenim, araştırma ve uygulama faaliyetlerini; 6 Fakülte, 4 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 1 Devlet Konservatuarı ve 11 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile yürütmektedir. 8000’e yakın öğrenciyi geleceğe hazırlayan Mardin Artuklu Üniversitesi, dinamik akademik kadrosu ve hızlı gelişimi ile dikkat çekerek, 420 Akademisyen ve 285 idari personel ile Türkiye’nin önemli bilim ve araştırma merkezlerinden biri olma kararlılığında ilerlemektedir.

Türkiye’nin ilk ekolojik kampüsünün oluşturulması için 2012 yılından itibaren Merkezi Kampüs Yapılanma çalışmalarını başlatan Mardin Artuklu Üniversitesi, merkezi yerleşkenin tamamlanması için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir.


 “Türkiye’de Yaşayan Diller Enstitüsü”nü bünyesinde bulundurma ayrıcalığına sahip olan Mardin Artuklu Üniversitesi Farklı Dillerde eğitim veren yeni fakülte ve bölümlerin kurulmasını sağlayarak Dil ağırlıklı tematik bir üniversite olma kararlılığında ilerlemektedir.

Mardin Artuklu Üniversitesi, öğrencilere akademik deneyim kazandırmanın yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da kendilerini geliştirmelerini sağlayacak olanaklar sunmaktadır.


Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, 02.11.1996 yılında 8655 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Dicle Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş olup, 29.05.2007 tarih ve 5662 sayılı kanunla kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 17 Nisan 2019 tarihli 30749 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi uyarınca resmi gazetede yayımlanan Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu´nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesine yönelik karar ile kurulmuştur.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 4 profesör, 3 Doçent, 10 Dr. Öğretim Üyesi, 7 Öğretim Görevlisi ve 12 Araştırma Görevlisi ve 807 öğrencisi ile; Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Çocuk Gelişimi bölümleriyle evrensel ve kültürel değerlere saygılı, ülke gereksinimlerine yönelik sağlık hizmetlerinde etkin ve başarılı meslek insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu bünyesinde 1997 yılından beri eğitim-öğretim faaliyetleri sürdüren ve 2001 yılından beri mezun veren, “Hemşirelik Bölümü”, güçlü bölümlerimizden biri olup yoğun talep görmektedir, ayrıca lisans mezunları da sağlık sektöründe büyük talep görmektedir.

2009 yılında kurulan ve 2014 yılından beri lisans mezunu veren “Ebelik Bölümü” de önemli bir bölüm olup, mezunlarının klinik deneyimi tercih edilmelerine neden olmaktadır.

2010 yılında kurulan “Beslenme ve Diyetetik Bölümü”; 2018 yılında eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul etmiş olup, Beslenme ve Diyetetik Lisans Programı büyük talep görmektedir.

2017’de kurulan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Çocuk Gelişimi Bölümleri de fakültemizin henüz öğrenci kabul etmeyen yeni açılmış bölümleridir.


FORUM AMACI

Sağlık bilimleri fakültesinde okumakta olan tüm öğrenci arkadaşlarımızın;

- Üniversite,
- Dersler,
- Ders notları,
- Staj,
- Sosyal hayat,
- Vize - Final dayanışması .... gibi bir çok alanda bilgi alışverişi yapabilecekleri bir forum bölümüdür.

Ayrıca Üniversitemizi yazmayı düşünen yeni öğrenci arkadaşlarımız için de sorularını seve seve cevaplayabileceğimiz bir platform.

Hepiniz hoş geldiniz, iyi forumlar....