MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: Ücretsiz online seminer; 28 temmuz da kaydınızı yaptırın !
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[Resim: nzu86e.png]

Merhaba arkadaşlar;

Bu konular ile ilgili gelen soru ve istekler üzerine yeni bir çalışma yaptık.

Mediforum olarak sizleri daha iyi bilgilendirmek için bir seminer düzenlemek istedik. Seminer yapacağımızı söylemiştik. İlk seminerimiz bu olacak. Ülkemizdeki salgın dolayısı ile seminerler online yapılıyor biliyorsunuz.

Bu hem siz meslektaşlarımın istedikleri yerden seminere katılabilmeleri adına aslında güzel oldu. Gelin detaylara bakalım..


Konu;  Almanya’da Hemşirelik ve Geriatri Hemşireliği Kariyer İmkanları online sunumu, 

- Denklik nasıl alınır?

- Dil yeterliliği nasıl alınır?

- Almanya'da kariyer yapılabilir mi?

- Evraklarımı nasıl toplayacağım?

-..... aklınıza takılan her soruyu sorabileceksiniz.


Semineri kim yapacak; Marmara, ege gibi köklü üniversitelerde de sunum yapmış olan Almanya merkezli bir firmanın semineri olacak. Mediforum olarak, mezun olmuş veya çalışmakta olan siz meslektaşlarımız için de bu seminerin önemli olduğunu düşünerek, katılmanız konusunda çalışmalar yaptık.

… yolunuza ışık tutuyor, iş fırsatları sunuyoruz sloganı ile çalışan  p.i.d. concept GmbH Pflege in Deutschland ekibi seminerde olacak.
 
• Ekibinin 20 yılı aşkın süredir bütünsel personel danışmanlığı alanında tecrübeleri var

• Türk-Alman danışman ekibi olarak çalışıyor

• Alman Devlet kurumlarıyla bağlantılar
 
• Almanya’da Denklik sürecinde rehberlik ve iş ve kariyer olanakları sunuyorlar

Hakkımızda

• Bizler, geniş kapsamlı, kültürlerarası konseptimizle  personel danışmanlığı yapan bir kuruluşuz.

• Alman hastaneleri ve geriatrik bakım kurumlarına, Türk uzmanların işe alınma konusunda danışmanlık yapmaktayız.

• Alman hemşirelik okullarına / akademilerine, Türkiye'den uzman seçimi konusunda, adayların denklik eğitimi ve kendi eğitimlerinin Alman makamlarınca tanınma işlemleri hakkında danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

• p.i.d.-  beraber çalıştığı kliniklerini ve geriatrik bakım tesislerini Türkiye'den nitelikli uzmanlar ve yöneticiler bulma konusunda, Almanya'ya en uygun şekilde entegre etme ve uzun vadeli olumlu bir iş ilişkisi kurma konusunda desteklemektedir.

• p.i.d. Türkiye'den en iyi adayları, onların Almanya'daki gelecekleri, Almanca diline haiz olma, profesyonel meslekleri ve kültürel hayatları için onları en iyi şekilde hazırlar ve rehberlik yapar.

• p.i.d. danıştmanları, personel danışmanlığında 20 yılı aşkın deneyime sahip Türk- Alman- danışman ekibiyle, başvuranlarını, devlet kurumlarına, üniversitelere ve dil okullarına olan  networkü ile desteklemektedir.

Rheinische Akademie / Hemsirelik akademisi

• Denklik kursları
• Denklik sınav hazırlığı
• Sağlık ve hemşirelik alanında sürekli ve ileri eğitimÜcret ödeyecek miyim? ; Hayır seminer ücretsiz olacak.


Seminer Türkçe mi olacak; Seminer konuşmacısı Almanya'dan olacak ve tercüman ile eş zamanlı Türkçe seminer olacak.

Neden mail adresimi vermek zorundayım? ; Seminer online seminer olacak ve katılım sayısı sınırlı olacak (daha etkili olabilmesi için), dolayısı ile gerçekten bu konuda ilgili olan kişilerin katılması ve katılıma sınırlama getirilmesi için mail ve telefon bilgileriniz alınacak. Bir an önce kayıt olmanız önemli.

Ben güvenmiyorum telefon numaramı vermek istemiyorum; diyorsanız eğer telefon numarası vermek zorunda değilsiniz. Ancak olur da katılmak isteyen kişi sayısı çok fazla olursa telefon numaralarını da veren kişiler öncelikli olabilir. 

Bütün bunların sebebi; bir şirket ki gerçekten reklamını dahi göremez ulaşamazsınız. Bu işi yıllardır yapan, tecrübeli, kanunu hukuku bilen ve en önemlisi sizden para talep etmeyen bir şirket ve Almanya merkezli bir şirket. Biz bu semineri organize ederken kişi sayısının az olması gerektiğini düşündük. Çünkü soru soracaksınız, siz de istemezsiniz 1000 kişilik bir seminerde hiç bir şey anlamadan ayrılmayı. 

Dolayısı ile mail ve telefon numaranızı (isteğe bağlı) göndermeniz, sizin bu konu ile ne kadar alakalı olduğunuzu gösteren bir durum olacak. Alakası olmayan ve sadece dinlemeye gelecek olmanızı istemiyoruz. Gerçekten ilgi duyan isteyen kişiler için bir seminer. 

Seminere nasıl katılacağım? ; mail adresinize seminere hangi program üzerinden nasıl katılacağınız ile ilgili bilgi gelecek. Bu bilgi ışığında istenen tarih ve saatte online olmanız durumunda seminere katılabileceksiniz.

Seminerde soru sorabilecek miyim? ; Evet, soru sorabileceksiniz.

Numaramı sonradan verebilir miyim? ; Şimdi numarasını vermek istemeyenler seminer sonunda dilerlerse numaralarını verebilirler, bilgi için aranmak istediklerini belirtebilirler.

Bu süreçte benden ücret talep edilecek mi? ; Kesinlikle hayır.

Bilgilerim başka kişilerce paylaşılacak mı? ; mail adresiniz ve telefon numaranız kesinlikle başka kişi ve kişilerce paylaşılmayacak, gizli kalacak.


Şimdi ne yapmam gerekiyor? 

Eğer seminere katılmaya karar verdi iseniz tek yapmanız gereken mail atarak kayıt olmak.


Sunuma davet edilmek için, 7 Temmuz 2020´ye kadar:   

 
- isminizi ve telefon numaranızı (isteğe bağlı), 
- bölümünüzü, okuyorsanız sınıfınızı, mezunsanız mezun olduğunuz bölümü, varsa yüksek lisans gibi öğrenimlerinizi, çalışıyorsanız deneyiminizi....
- eğer bu seminer olmazsa olmazım diyorsanız mutlaka telefon numaranızı da ekleyin.

 e-mail olarak şu adrese gönderiniz:     
                 
hr@pflege-in-deutschland.com


Aynı seminer tekrar 28 Temmuz da sizlerle
Ben ben ben 👍🏼 İlk sırayı ben aldım sanırım önde otururum artık 😂😎💉
Mail gönderdim bende hocam bu konuşmacı, hemşşrelik akademisi müdür diyor doğru mudur ?

Öyleyse konuyu merkezinden çekiyorsunuz gene teşekkürler.
(01-07-2020, Saat: 15:39)Demet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Mail gönderdim bende hocam bu konuşmacı, hemşşrelik akademisi müdür diyor doğru mudur ?

Öyleyse konuyu merkezinden çekiyorsunuz gene teşekkürler.


Evet doğrudur. Yani direk merkezinden dinlemek çok daha doğru ve güncel olur diye düşünüyoruz. Biz de heyecanlıyız umarım sorun olmadan ilk seminerimizi yapmış oluruz. 

Bu arada katılımcı sayısı sınırlı demet hanım siz arkadaşlarla beraber izleyin bence yeni kayıt açmayalım ki, faydalanacak bir kişi daha gelsin 🙃
Ben mecburen kayıt oldum izindeyim. Ayrıca sosyal mesafe var hocam 😎 beraber izlemek olmaz 💉💉💉💉
Vadedilenlere bakarak ilgimi çekti. Daha önce bir kaç kez aynı konularda atılımda bulundum ama hep kafam allak bullak oldu.

Yani gitme isteğim de o karmakarışık işlemler yüzünden bitmişti.

Bakalım size güveniyorum. Aracılığınız olduğu için bende katılacağım.

Uzm. Hemşire

Bensiz olmaz 👏💪
Başvurdum 👏👍
Seminere başvurdum. Lisede 4 yıl Almanca eğitimi aldık ama neredeyse hiç Almanca bilmiyorum...😞😞
(05-07-2020, Saat: 15:52)Sebahattin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Seminere başvurdum. Lisede 4 yıl Almanca eğitimi aldık ama neredeyse hiç Almanca bilmiyorum...😞😞

vardır temelin gene de şanslısın.
Sayfalar: 1 2