MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: Hamileler için şampuan
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Gebeler için güvenli şampuan
Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, ilk şoktan sonra aklınıza şu sorular geliyor olabilir;

Hamileler için şampuan
Hamilelikte hangi şampuan kullanılmalı
Hamilelere uygun şampuan
Hamileler için güvenli ***** markaları
Hamilelikte nemlendirici önerisi
Hamilelerin kullanabileceği deodorant
Hamilelikte saç dökülmesi için şampuan

Bu konuda bu sorulara cevap bulmaya çalışalım....
Hamilelik, bir kadının hayatında ekstra bakım talep ettikleri zamanlardan biridir - kendileri için ve ondan önce, karınlarının içinde büyüyen çocuk için. 

Bununla birlikte, bu bakım sırasında, genel olarak gözden kaçan bir husus, annenin cilt bakımıdır ve burada çocuğun sağlığı da aranır. Böyle bir durumda, cilt bakımı için, hamile anneler genellikle çocuğun sağlığını etkileyebilecek sert kimyasallardan kaçınma eğilimindedir. 

Özellikle saç ürünlerinin hamilelik üzerinde önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir, bu nedenle hamile bir kadının seçeceği şampuan ürününe daha çok dikkat etmesi gerekir.

Kişi hamile olsa da, yapışmış ve kuru saçların durumunu inkar edemez. Annenin geçirdiği hormonal değişiklikler de saçta hepsi tolere edilemeyen garip gelişmelere neden olur. Onlarla düzgün bir şekilde başa çıkmak için hamilelik için güvenli bir saç şampuan bulmak gerekir. 


Bununla birlikte, bu gibi durumlarda, ürünü gerçekten satın almadan önce dikkatli olmanız ve dermatoloğunuza danışmanız önerilir. Bunu akılda tutarak, burada bir kadının hamilelik sırasında temiz ve güvende kalmayı seçebileceği, piyasada bulunan şampuanları derlemeye çalıştık.
[Resim: ave_381371150595_00000_1000wx1000h.jpeg]


Hamile Bayanlar İçin İyi Şampuan: Aveeno Pure

Aveeno Yenileyici Şampuan, birkaç yıkamadan sonra saçınızın sağlıklı dokusunu ve dengeli durumunu geri kazandırmak için yeterli besin içerir. Bu sonuçların arkasındaki sebep, deniz yosunu özleri gibi organik ürünlerin yanı sıra doğada bulunan diğer bazı temizleyicilerin kullanılmasıdır, ancak bu kullanıma rağmen cilt zarar görmez. Doğal bileşim, ürünün birkaç cilt tipi kombinasyonu ile kullanılmasına izin verir.

Cilt ve nem arasındaki dengeyi korur
Sülfat içermeyen teknoloji - cilde zarar vermez
Boyalı saçlarda nazik etki

[Resim: image_pt29-n5.jpg]

2. 
Davines MOMO Şampuanı
Davines MOMO Şampuanı, kuru saç derisinin yanı sıra kuru ve susuz saçların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak modellenmiştir. Ürün, B & C vitamini gibi organik maddeleri sayesinde saç derisini etkili bir şekilde besler ve aynı zamanda saçı korur. MOMO Şampuanı zengin köpük üretir, ancak aynı zamanda hamilelikte kullanılacak bu şampuan da kolaylıkla temizlenerek geride çok az kalıntı bırakır.

Güçlü nemlendirme özellikleri
Doğal özler içerir - beslenmek için
Cartucciaru Kavun özü - saçta parlaklık için
Alıntı:Kısa bir mola!

Gebelikte Güvenli Şampuanlarla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Hamilelikte şampuan kullanmak güvenli midir?

Bunun cevabı kesinlikle evet. Hamileyken saçlarınıza bakmanın hiçbir sakıncası yoktur. Aranacak tek anahtar şampuanın içeriğidir. İçinde sert kimyasallar bulunan bir şampuan seçmediğinizden emin olun, aksi takdirde ciddi saç dökülmesine neden olur.


2. Şampuanını seçerken hangi kimyasallardan kaçınılması gerekir?

Bunun için sert kimyasallar içermeyen bir şampuan seçtiklerinden emin olmak gerekir. Şampuanınızı seçmeden önce malzemeleri gördüğünüzden emin olun. Şampuanınızda sodyum lauril sülfat, paraben, ftalat ve sentetik kokular olmamalıdır çünkü bunlar çok güçlü kimyasallardan bazılarıdır. Her zaman doğal veya organik ürünler tercih etmeniz önerilir.


3. Hamilelik sırasında ne sıklıkla şampuan kullanılmalıdır?

Saçlarını ne sıklıkla yıkamak gerektiği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Açıkçası, saç dökülmesine neden olabileceği için saçınızı her gün yıkamamalısınız. 


Sonuç

Hamilelik, kadın için en kolay zaman değildir - ancak normal bir şampuanın getirebileceği çok sayıda değişiklik vardır. Belki de yağlı, tahriş edici saç veya kuru kaşıntı, hamilelik için en iyi şampuan, kullanıcıya rahatlama sağlamak için uzun bir yol kat ediyor. Bununla birlikte, bu kimyasal bileşenler zararlı olabilir ve bu nedenle, özellikle resimde hassas ciltlerin bulunduğu listede yukarıda belirtilen ürünlerden herhangi birini kullanmadan önce uygun önlem alınması tavsiye edilir.
3. Avalon Organics Şampuan

[Resim: avalon-organics-biotin-b-complex-therapy...rici-z.jpg]
Avalon Organics'in bu şampuanı vegandır ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Hamile kadınlar rahatça kullanabilir: GDO'lar, parabenler ve sert kimyasallar ve koruyucular içermez. 

İnce, seyrek saçları nazikçe temizlemek, hacim kazanmasına yardımcı olmak için ve beslemek için tasarlanmıştır. Biyotin, bitki proteini, testere palmetto ve E vitamini kullanan bu şampuanın saç tellerini güçlendirdiği söyleniyor. Bazı çalışmalar deriden kimyasal emilimin bizim farkımız olmadan gerçekleşebileceğini gösterdiğinden, bu şirket USDA Organik bileşenlerini kullanmaktan gurur duyuyor. Saçınız hamilelik sırasında gelişirken, doğum sonrası saç dökülmesi ufukta görünebilir. Neden şimdi savaşmaya başlamıyorsun?

Unutmayın: Pek çok yorumcunun sevdiği naneli, taze bir kokusu var, ancak bazıları bundan pek emin değil.

Kimler için iyi: Hamilelik sırasında vücutlarında olup biten her şeyin bilincinde olan anne adayları.
4. Ogx Ekstra Güçlü Nemlendirici ve Canlandırıcı Şampuan 


[Resim: 147320-rich.png]
Bu ürün hayranların favorisidir. Hamilelik sırasında ve sonrasında saçlarımız birçok değişikliğe uğrar. OGX'in bu şampuanı, genellikle hamilelik boyunca kaybolan gücü ve esnekliği artırmaya yardımcı olur. Kullananlar bu şampuanın kokusundan övgüyle söz ediyor. Listede “narenciye-taze, çiçeksi-yeşil ve odunsu” olarak tanımlanmıştır; Ne aşk ama? 

Bu şampuan, herhangi bir paraben veya sülfat olmadan saçınızı şekillendirme ısısından korumaya yardımcı olur.


Kimler için iyi: Güvenilir bir markayı seven anneler, çünkü bu marka tüm saç bakımı ihtiyaçları için birçok çeşit sunuyor.