MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: Servis İşleyişi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba değerli mediforum ailesi. Bugün ben soru soruyorumSmile Şuan bir devlet hastanesinde cerrahi servisinde görev yapmaktayım. Servisimize sürekli olarak başka servislerden yer kalmadığı söylenerek hasta yatışı oluyor. Yani cerrahi servisi yoğunluğunu çekerken bir de palyatif, dahiliye vs yoğunluğunu da çekiyoruz. Araştırdım ama bununla alakalı bir yazı ya da kural vs göremedim. Böyle bir işleyiş var mı? Bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar.

Ve bu arada en kısa zamanda forumumuz için servis işleyişi ile ilgili bir araştırma yapıp genel olacak şekilde bir yazı yazmak istiyorum.
(07-07-2021, Saat: 11:26)Asil Dinçer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba değerli mediforum ailesi. Bugün ben soru soruyorumSmile Şuan bir devlet hastanesinde cerrahi servisinde görev yapmaktayım. Servisimize sürekli olarak başka servislerden yer kalmadığı söylenerek hasta yatışı oluyor. Yani cerrahi servisi yoğunluğunu çekerken bir de palyatif, dahiliye vs yoğunluğunu da çekiyoruz. Araştırdım ama bununla alakalı bir yazı ya da kural vs göremedim. Böyle bir işleyiş var mı? Bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar.

Ve bu arada en kısa zamanda forumumuz için servis işleyişi ile ilgili bir araştırma yapıp genel olacak şekilde bir yazı yazmak istiyorum.

Merhaba geç gördüm,

Lakin bunun kuralı yok, ya da ben görmedim.

Servislerin hastaları alıp almama olayını bölümün başkanları aralarında halleder.

Benim meslek hayatım boyunca bu anlattığın hep oldu.

Demek istediğin ben cerrahi hemşiresiyim, dahiliye hastası neden bakayım olabilir veya benim servisim hiç mi rahat kalmayacak da olabilir ama bu böyle devam eder.

Hukuki bir boyut yok, etik bir boyut tartışılır belki ama bu kadar...