MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: 45A 3+1 sağlık mazeret tayini
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
45A 3+1 SÖZLEŞMELİYİM 30 DERECE SKOLYOZUM VAR BUUNDUGUM İLÇEDE FTR VE ORTOPEDİ VAR AMA SKOLYOZ KONUSUNDA YETERSİZ ALET VB ŞEYLER YOK EV EGZERSİZİ VERİYORLAR ONUNLA DA İLERLEMESİ DURMUYOR BUNUNLA İLGİLİ MAZERET TAYİNİ YAPAN VEYA BU KONUDA BİLGİLİ OLAN LÜTFEN YAZARSA SEVİNİRİM
(10-07-2021, Saat: 18:06)zeynebin1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]45A 3+1 SÖZLEŞMELİYİM 30 DERECE SKOLYOZUM VAR BUUNDUGUM İLÇEDE FTR VE ORTOPEDİ VAR AMA SKOLYOZ KONUSUNDA YETERSİZ ALET VB ŞEYLER YOK EV EGZERSİZİ VERİYORLAR ONUNLA DA İLERLEMESİ DURMUYOR BUNUNLA İLGİLİ MAZERET TAYİNİ YAPAN VEYA BU KONUDA BİLGİLİ OLAN LÜTFEN YAZARSA SEVİNİRİMMerhaba konunuz taşındı. Başlığı düzenlendi.


Cevaba gelince;


Öncelikle geçmiş olsun.45 A sözleşmeli sağlık çalışanlarının 3 yıl boyunca tek tayin hakkı eş durumudur. Oda 1 yılı doldurduktan sonra belirli kriterlerce.


3 yıl dolduktan sonra kadrolu olursunuz ve 1 yıl daha çalışmanız istenir. 3+1 buradan geliyor zaten.


3 yıl dolduktan sonra ve devlet memurluğu statüsüne geçince mazeret tayinleri olan; eş durumu, sağlık mazereti ve can güvenliği tayinleri yapılmaktadır.


3+1 yılı yani 4 yıl çalıştıktan sonra ise;  İsteğe bağlı tayinler; iller arası yer değişikliği kurası, üst ve alt bölge tayinleri, karşılıklı yer değişikliği (becayiş), eğitim, boşanma, emeklilik ve engellilik durumu tayinleri yapılabilmekte.
3 YILIM AGUSTOSTA DOLUYOR TAYİN HAKKI AÇILIYOR SKOLYOZDAN HİÇ GEÇEN DUYDUNUZ MU VEYA BU SAGLIK MAZERETİ İÇİN YETERLİ OLUR MU KESİNLİK OLMADIGINI BİLİYORUM SİZİN FİKRİNİZİ MERAK EDİYORUM
O alacağın raporlara bağlı. Sorun bazlı değil, bu sorun hakkında tayin için sunduğun raporlara bağlı.

Benim fikrim bu.

Ben olsam 3 yıl sonunda denerdim en azından.