You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

2021 Temmuz memur maaş zammı ve enflasyon farkı

2021 Temmuz memur maaş zammı ve enflasyon farkı

Genel müdür
2021 Temmuz memur maaş zammı ve enflasyon farkı
Temmuz yaklaşınca maaş zammını merak etmeye başladık. Toplu sözleşmeye göre alacağımız zam temmuzda % 3, ancak bunun net belirlenmesi için enflasyonun belirlenmesi gerektiğinden henüz net rakam oluşmamış durumda. Oluşunca bu başlık altında gene yazarız.


Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayında enflasyon yüzde 6,38 oldu. Enflasyon 2021'in ilk 6 ayında yüzde 3'ü geçerse, geçilen miktarda memurlar zam alacak. İlk 5 ayın verilerine göre, memurlar için yüzde 3.38 enflasyon zammı oluşmuş durumda.


Memurların alacağı zamdan daha fazla enflasyon farkı oluşmuş durumda

Memurlar, 2020'nin ilk altı ayında yüzde 1,75, ikinci altı ayında da yüzde 4,36 enflasyon farkı almıştı.
Ocak ayı enflasyonu yüzde 1,68, 

Şubat ayında yüzde 0,91, 
Mart ayında yüzde 1,08, 
Nisan ayında yüzde 1,68, 
Mayıs ayında da yüzde 0,89 olarak açıklandı. 

İlk 5 aylık enflasyon yüzde 6,38 oldu. İlk 5 ayda memurlar için yüzde 3,38 enflasyon zammı oluşmuş durumda. Haziran ayı ile beraber açıklanan enflasyon toplamda yüzde 3'ü aşarsa, aşılan miktarda zam alınacak.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.