Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Achalasia/akalazya

Konu

#1
Sfinkterlerin gevşemesinde bozukluk (Özafagus alt sfinkteri)

Akalazya, yemek borusu kasının (yutma tüpü) nadir görülen bir hastalığıdır. Akalazya terimi "gevşememe" anlamına gelir ve alt özofagus sfinkterinin (alt özofagus ile mide arasında yer alan bir kas halkası) açılmaması ve yiyeceklerin mideye geçmesine izin vermemesi. Sonuç olarak, akalazyası olan insanlar yiyecekleri yutmakta güçlük çekerler . 

Gevşemeye ek olarak, akalazya, yemek borusunun vücudunun koordineli kas aktivitesi yani özofagus peristalsis anormallikleri ile ilişkilidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da