Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Acromegaly/akromegali

Konu

#1
[Resim: ds00478_im00167_ha7_acromegalythu_jpg.jpg]


Dev adam hastalığı, uçlarda anarmal büyüme.

Akromegali, hipofiz beziniz yetişkinlik döneminde çok fazla büyüme hormonu ürettiğinde gelişen hormonal bir hastalıktır. Bu olduğunda, kemikleriniz elleriniz, ayaklarınız ve yüzünüz de dahil olmak üzere boyut olarak artar. Akromegali genellikle orta yaşlı yetişkinleri etkiler.

Akromegali genellikle orta yaşlı yetişkinleri etkiler, ancak her yaşta gelişebilir. Hala büyüyen çocuklarda, çok fazla büyüme hormonu devlik adı verilen bir duruma neden olabilir. Bu çocuklar abartılı kemik büyümesine ve anormal boy artışına sahiptir.

Akromegali nadir olduğundan ve yavaş yavaş fiziksel değişiklikler meydana geldiğinden, durumun anlaşılması bazen uzun zaman alabilir. Derhal tedavi edilmezse, akromegali ciddi hastalıklara yol açabilir ve hatta hayatı tehdit edebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task