Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Adductor/adduktör

Konu

#1
[Resim: p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5]


Orta hatta yaklaştırıcı kas kütlesi

Adductor kası

Adduktor kas , vücudun bir kısmını medyan çizgisine veya bir ekstremite eksenine doğru çeken kaslardan herhangi biri, özellikle insan uyluğunun üç güçlü kasları -addüktör longus ,adduktör brevis ve adduktör magnus.

Pubis ve ischiumdan (pelvisin alt kısımları - kalça kemiği) kaynaklanan bu şerit benzeri kaslar femur (uyluk kemiği) boyunca bağlanır . Birincil eylemleri, uylukları birlikte kasmak; ayrıca uyluğun dönmesine ve bükülmesine yardımcı olurlar.

Bu işlev için adlandırılan diğer kaslar arasında başparmağı çeken adduktor pollicis ve ayak parmağı üzerinde hareket eden adduktor halüsis vardır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task