You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitim forumu admini
Adductor/adduktör
[Resim: p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5]


Orta hatta yaklaştırıcı kas kütlesi

Adductor kası

Adduktor kas , vücudun bir kısmını medyan çizgisine veya bir ekstremite eksenine doğru çeken kaslardan herhangi biri, özellikle insan uyluğunun üç güçlü kasları -addüktör longus ,adduktör brevis ve adduktör magnus.

Pubis ve ischiumdan (pelvisin alt kısımları - kalça kemiği) kaynaklanan bu şerit benzeri kaslar femur (uyluk kemiği) boyunca bağlanır . Birincil eylemleri, uylukları birlikte kasmak; ayrıca uyluğun dönmesine ve bükülmesine yardımcı olurlar.

Bu işlev için adlandırılan diğer kaslar arasında başparmağı çeken adduktor pollicis ve ayak parmağı üzerinde hareket eden adduktor halüsis vardır.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.