You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alınması Gereken 10 Yeni Yıl Kararı

Alınması Gereken 10 Yeni Yıl Kararı

Genel müdür
Alınması Gereken 10 Yeni Yıl Kararı
[Resim: new-years-resolutions-for-nurses-696x447.jpg]

Yeni Yıl kararları bulmak, yıla doğru bir şekilde başlamak için harika bir yoldur. Yeni Yıl kararlarına sahip olmak, kariyer yolunuzu ve yıl için yaşam hedeflerinizi planlarken olumlu bir görünüm sağlar. 

Bu yıl için Yeni Yıl kararlarınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için,  aşağıdaki çözüm fikirlerine bir göz atın:


1. Formda kalın

Formda kalmak, genç yaştaki çoğu hemşirenin önceliği olmayabilir, ancak bu özellikle yaşlandıkça değişecektir. Hemşirelerin yoğun programında egzersiz yapmak için biraz zaman ayırmak zor olsa da, gerçekten formda olmaya kararlıysanız zaman bulabilirsiniz.

Haftada bir veya iki kez çalışarak başlayabilirsiniz. Ardından, programınızın izin verdiği ölçüde kademeli olarak artırın.

Yoga, aerobik, koşu ve daha fazlası gibi formda kalmak için yapabileceğiniz pek çok egzersiz rutini vardır. Basit ve hızlı egzersizlerle başlayın, böylece vücudunuzu düzenli egzersizlere hazırlayabilirsiniz.2.  Sağlıklı bir diyet uygulayın

Hızlı ve hızlı yemeklerle yetinmeyi bırakın. Hepiniz sizin için neden kötü olduklarını biliyorsunuz.

Sağlıklı yemekler seçin ve mümkün olduğunca kendi yemeğinizi pişirin. Kendi yemeklerinizi pişirmek ve paketlemek, daha sağlıklı yiyecek seçeneklerine sahip olmanızı sağlayacaktır. Yaşlandıkça, zamanla sağlıklı bir diyet sürdürmenin sağlığa faydalarını göreceksiniz.3. Daha  akıllıca çalışın

Yetkili bir hemşire olmak için daha çok çalışmanıza gerek yok. Sadece daha akıllı çalışmalısın. Vardiyanızın başında görevlerinizi iyi planlayın, böylece zamanınızı ve dikkatinizi ona en çok ihtiyaç duyanlara doğru şekilde bölebilirsiniz.

Hastaların sağlığını ve güvenliğini riske atmadığınız sürece görevlere kısayollar kötü değildir. 


4.  Kendi uzun vadeli kariyer başarınız için en az bir fedakarlık yapın

Kariyer gelişiminize yatırım yapın ve uzun vadeli kariyer başarısı elde etmek için en az bir kişisel fedakarlık yapın. Kişisel zamanınız veya zor kazandığınız tasarruflarınız olabilir.

Kariyerinizin gelişmesi için bir şeyden vazgeçme fikri ilk başta kulağa zor gelebilir, ancak sonunda sonuç tatlı bir başarı olacaktır.


5.  Bir akıl hocası bulun ve başka birine akıl hocası olun

İyi bir akıl hocası bulmak, kariyerinizi geliştirmek için çalışırken gözlerinizi yeni öğrenmeye açmanıza yardımcı olacaktır. İyi bir mentor, özellikle iyileştirilmesi gereken güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemede kariyer rehberliği sağlayacaktır.

Karşılığında, bir başkasına da mentor olmalısınız. Yeni bir hemşireye koçluk edin ve ilk birkaç ayda yardım edin.

Yeni mezun hemşireler genellikle deneyimli  hemşirelerin rehberliğine ve tavsiyelerine ihtiyaç duyar. Hemşirelik mesleğindeki ilk yıllarının önemli bir parçası olurken, hemşire olarak profesyonel bakış açılarını oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz.


6.  Profesyonel ağınızı genişletin

Profesyonel bağlantınızı genişletmek, hemşireler için en çok tavsiye edilen Yeni Yıl kararlarından biridir. Alanınızla ilgili profesyonel hemşirelik organizasyonlarına katılın. Bakınız online seminerlerimiz; https://mediforum.net/konu-online-ucrets...erler.html

Profesyonel hemşirelik organizasyonlarına katılmak, sizin için daha fazla öğrenme ve çalışma fırsatı sağlayacaktır.


7.  Sürekli bir öğrenci olun

Hemşirelik çok çeşitli bir kariyerdir. Tıbbi gelişmelere ve günümüzde hızla değişen sağlık hizmeti ortamlarına uyum sağlar. Hıza ayak uydurmak için, durgunluğu önlemek için hemşirelerin sürekli öğrenen olmaları önemlidir. Sonunda, sürekli bir öğrenci olmak, diğer hemşirelere karşı avantajınız olacaktır.

Sürekli bir öğrenci olmak için, düzenli olarak hemşirelik dergileri okuyarak başlayın. Müsait olduğunuzda kısa süreli seminerlere ve profesyonel programlara katılın. Hemşirelik ve sağlık kuruluşları tarafından sunulan birçok öğrenme fırsatını da bulabilirsiniz.

Sürekli öğrenci olun


8.  Kendinizden başlayarak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturun

Mahatma Gandhi'nin dediği gibi, "Dünyada görmek istediğiniz değişim olun" . Meslektaşlarınıza iyi bir örnek olun ve değişime kendinizle başlayın. İstasyonunuzda olumlu çalışma kültürleri / normları oluşturun, böylece meslektaşlarınız sizin liderliğinizi takip etmekten etkilenecektir.

Bir şeyleri canlandırmaya yardımcı olan basit bir şey bir gülümsemedir. Onları da gülümsemeye teşvik edeceğiniz için basit bir gülümseme başkalarına bulaşıcı olabilir. İş yerinde mutlu ve pozitif olmak, hemşirelik uygulamalarındaki zorluklarla yüzleşmeniz için size daha fazla enerji ve güven verecektir.

mutlu hemşire olun


9.  En az bir "imkansız" yapın

Her zaman yapmak istediğiniz, ancak pratik nedenlerden dolayı gerçek hayatta yapmayı hiç düşündüğünüz bir şey var mı? Belki egzotik bir yere seyahat veya cüretkar bir şey yapmaktır.

Her ne ise, yapmayı hiç düşünmediğiniz bir şeyi yapın. Bunu yaptığınızı hayal edin. Hissedin, tadın, görün ve sonra harekete geçin!

belki de bize katılmalısınız; bizimle iletişim kurun ve ekibimizin bir parçası olun. 


10.  Size bakmak isteyeceğiniz türden bir hemşire olun

Altın kural, "Başkalarının size yapmasını istediğiniz gibi davranın" , bir hemşire olarak karakterinizi oluşturmada en iyi ilham kaynağıdır. Hastaneye kaldırılacaksanız sahip olmak isteyeceğiniz hemşire olmaya çalışın.

İşyerinde bu kadar çok görev ve sorumluluk varken, yerleşik değerleriniz ve iş ahlakınız üzerindeki kontrolünüzü yavaşça kaybetmek kolaydır. Sonunda, bir hasta olarak nasıl bakılmak istediğinizi kendinize hatırlatırsanız, hastalarınız için nasıl en iyi hemşire olabileceğiniz konusunda yönlendirileceksiniz.

hastalarınız için en iyi hemşire olunHemşireler için Yeni Yıl kararlarının bu listesi, profesyonel hedeflerinizi ve yeni yıla bakış açınızı planlamak için harika bir başlangıçtır.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.