You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Angioplasty/anjiyoplasti

Angioplasty/anjiyoplasti

Eğitim forumu admini
Angioplasty/anjiyoplasti
[Resim: AOaRPX.jpg]

Damar plastik ameliyatı.

Anjiyoplasti, tıkalı bir kan damarı açmak ve kan akışını iyileştirmek için balon uçlu bir kateter kullanır. Doktor kateteri tıkanıklığa yönlendirmek için tıbbi görüntüleme kullanır. Balon, kabı açmak ve kan akışını iyileştirmek için şişirilir. Stent adı verilen metal bir ağ tüpü ile veya olmadan yapılabilir. Stent, açık kalmasına yardımcı olmak için kan damarı içinde bırakılır. Anjiyoplasti minimal invazivdir ve genellikle genel anestezi gerektirmez.

Doktorunuz size nasıl hazırlanacağını ve düzenli ilacınızı almanız gerekip gerekmediğini söyleyecektir. Çoğu anjiyoplasti prosedürü hastanede yatış gerektirmez. Bununla birlikte, doktorunuz bunu sizinle konuşacaktır. İşlemden birkaç saat önce hiçbir şey yememeniz veya içmemeniz söylenebilir. Hamile olma ihtimaliniz varsa doktorunuza bildirin. Sahip olduğunuz son hastalıkları, tıbbi durumları, alerjileri ve ilaçları listeleyin. Takılarınızı evde bırakın ve gevşek, rahat kıyafetler giyin. Sizden bir elbise giymeniz istenebilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.