Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Angioplasty/anjiyoplasti

Konu

#1
[Resim: AOaRPX.jpg]

Damar plastik ameliyatı.

Anjiyoplasti, tıkalı bir kan damarı açmak ve kan akışını iyileştirmek için balon uçlu bir kateter kullanır. Doktor kateteri tıkanıklığa yönlendirmek için tıbbi görüntüleme kullanır. Balon, kabı açmak ve kan akışını iyileştirmek için şişirilir. Stent adı verilen metal bir ağ tüpü ile veya olmadan yapılabilir. Stent, açık kalmasına yardımcı olmak için kan damarı içinde bırakılır. Anjiyoplasti minimal invazivdir ve genellikle genel anestezi gerektirmez.

Doktorunuz size nasıl hazırlanacağını ve düzenli ilacınızı almanız gerekip gerekmediğini söyleyecektir. Çoğu anjiyoplasti prosedürü hastanede yatış gerektirmez. Bununla birlikte, doktorunuz bunu sizinle konuşacaktır. İşlemden birkaç saat önce hiçbir şey yememeniz veya içmemeniz söylenebilir. Hamile olma ihtimaliniz varsa doktorunuza bildirin. Sahip olduğunuz son hastalıkları, tıbbi durumları, alerjileri ve ilaçları listeleyin. Takılarınızı evde bırakın ve gevşek, rahat kıyafetler giyin. Sizden bir elbise giymeniz istenebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da