Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Aortostenosis/aortostenoz

Konu

#1
Aortada daralma.

Aort darlığı en yaygın ve en ciddi kapak hastalığı sorunlarından biridir. Aort darlığı, aort kapak açıklığının daralmasıdır. Aort darlığı sol ventrikülden aorta kan akışını kısıtlar  ve ayrıca sol atriyumdaki basıncı da etkileyebilir.

Her ne kadar bazı insanlar biküspit aort kapağı adı verilen konjenital kalp defekti nedeniyle AS'ye sahip olsa da , bu durum yaşlanma sırasında kalsiyum veya skarlaşmaya zarar verdiği ve kapaktan akan kan miktarını kısıtladığı için daha sık gelişir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da