Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Atiye dizisi çok sevildi

Konu

Star #1
[Resim: AAAABfNnh916tWQHtTRDx86ejKbzit0vcemU2rvn....jpg?r=f67]


Atiye

İstanbul'da bir ressam, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu'daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarır.

Başroldekiler:Beren Saat,Mehmet Günsür,Metin AkdülgerAtiye Dizisinin Konusu

Beren Saat tarafından canlandırılan Atiye, genç bir ressamdır. Ailesi ve sevgili Ozanla birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Bütün bu düzen, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’deki yeni bir keşifle bozulmaya başlar.

Dizide arkeolog Erhan rolüyle karşımıza çıkan Mehmet Günsür, Atiye’le Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi keşfeder. Gizemli semboller, antik tapınak, sır perdeleri derken kahramanımız kendisini fantastik bir maceranın ortasında bulur. Geçmiş, gelecek ve ruhani dünya sorgulamaya açılır.

8 bölümden oluşan Atiye’nin bölüm süreleri ortalama 45 dakika uzunluğa sahip. Dizinin birinci sezon finali ise 55 dakika süreyle dikkat çekiyor. Toplamda neredeyse 6 saatlik bir serüven bizleri bekliyor. Dizinin ikinci sezonuna dair ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Atiye, Bir Roman Uyarlaması

[Resim: 0001789523001-1.jpg]

N. İpek Gökdel tarafından kaleme alınan Kara Kalem serisinden uyarlanan Hakan: Muhafız dizisinden sonra, Netflix Türkiye’nin yeni yapımı da uyarlama özelliğine sahip. Dizi, yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adını taşıyan romanından esinlenilerek hazırlanmış.

Dizinin senaryo koltuğunda Nuran Evren Şit oturuyor. Yönetmen koltukları ise Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı arasında paylaştırılıyor.


DÜNYANIN UYANIŞI KİTABI VE ATİYE

Beren Saat, Netflix dizisinde 'özel güçleri olan' bir kadını canlandıracak. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan 'Dünyanın Uyanışı' adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, ressam Atiye'nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Bir rüyayla başladı her şey. İki nehrin arasındaki bereketli topraklarda yürüyordu Atiye, birden hoş manzara yerini karanlık, kan gölü ve çığlıklarla süslenmiş bir senfoniye bıraktı. Toprak ana yeni bir çağa, Atiye kendi uyanışına gebeydi. Karanlığın sahibi içindekini çekip çıkarmak için karnına yöneldi ve uyandı Atiye. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, çünkü o da biliyordu ki geçmişin hikâyeleri sonsuza dek gömülü kalamazdı. Ve gerçeğin izlerini sürmek için yola çıktı, varacağı yerin sırrını bilmeden… Çünkü insanoğlunun hikâyesinin bittiği yerde onun hikâyesi başlıyordu.

İnsanoğlunun hikâyesinin bittiği yerde hikâyesi başlayan Atiye, sıradan biridir ancak sıra dışı bir kader yolu onu beklemektedir. Geçmişi geleceğinin önünde aşılamaz bir dağ gibi dururken hayatının önüne çıkardığı işaretlere kayıtsız kalamayıp rüyalarında gördüğü Göbeklitepe'ye giderek kaderinin peşine düşer. Peki, bu yolda hiç beklemediği şeylerle karşılaşan Atiye, sıradışı kaderinin sırrına ulaşabilecek mi yoksa bu sırrın içinde kaybolup gidecek mi?


ATİYE 2. SEZON NE ZAMAN?

Tek sezon olarak tasarlanan Atiye'nin 2. yeni sezonu ise dizinin izlenme oranlarına göre çekilecek. Atiye dizisinin 2. sezon yayın tarihi ise Netflix tarafından açıklanacak.


ATİYE NEREDE ÇEKİLİYOR?

GÖBEKLİTEPE VE NEMRUT'A YOLCULUK

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul'dan Göbeklitepe ve Nemrut'a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.


Yorumum;

Mistik güçler; bir türk dizisinde aslında inandığımız ancak pek hakkında konuşmadığımız mistik güçlerin, korku filmi olmadan dile getirilmesi pek alışkın olduğumuz bir şey değil.

Yabancı diziler bunu çok iyi başarıyorlar.

Ardından dikkatimi çeken; göbeklitepe'nin hala gizemli olan yüzüne gizem katarak bu mirası dünyaya tanıtıyor olması.

Ben çok beğendim, bir solukta izledim ve ikinci sezonunu iple çekiyorum. Gerçekten harika.

Yorumlar;

[Resim: EM9__rZXYAAFuf-?format=jpg&name=900x900]

Alıntı:Cenin, yeniden doğuş, topraktan oluşumlar .. din ve bilim iç içe .. bu sahne gerçekten çok iyiydi. Anlatilmak üzere ve sizlerin yorumladığı bence çook ayri

Alıntı:İzlemeyi bitirdim Atiye ve herkesin izlemesini öneririm. Netflix tarafından üretilen sadece 2. Türk serisi ama kaliteli bir çalışma. Drama, fantezi ve gizemin harika bir karışımı. Hikaye, oyunculuk, yapım, çekim ... her şey yolunda.

[Resim: EM5spVKWoAIj0SJ?format=jpg&name=large]


Alıntı:Nereden biliyorsun hayatının altının üstünden daha iyi olmadığını?
Son Düzenleme: 01-01-2020, Saat: 18:12, Düzenleyen: meditravel.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da