You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atiye dizisi çok sevildi

Atiye dizisi çok sevildi

Admin
Atiye dizisi çok sevildi
[Resim: AAAABfNnh916tWQHtTRDx86ejKbzit0vcemU2rvn....jpg?r=f67]


Atiye

İstanbul'da bir ressam, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu'daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarır.

Başroldekiler:Beren Saat,Mehmet Günsür,Metin AkdülgerAtiye Dizisinin Konusu

Beren Saat tarafından canlandırılan Atiye, genç bir ressamdır. Ailesi ve sevgili Ozanla birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Bütün bu düzen, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’deki yeni bir keşifle bozulmaya başlar.

Dizide arkeolog Erhan rolüyle karşımıza çıkan Mehmet Günsür, Atiye’le Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi keşfeder. Gizemli semboller, antik tapınak, sır perdeleri derken kahramanımız kendisini fantastik bir maceranın ortasında bulur. Geçmiş, gelecek ve ruhani dünya sorgulamaya açılır.

8 bölümden oluşan Atiye’nin bölüm süreleri ortalama 45 dakika uzunluğa sahip. Dizinin birinci sezon finali ise 55 dakika süreyle dikkat çekiyor. Toplamda neredeyse 6 saatlik bir serüven bizleri bekliyor. Dizinin ikinci sezonuna dair ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Atiye, Bir Roman Uyarlaması

[Resim: 0001789523001-1.jpg]

N. İpek Gökdel tarafından kaleme alınan Kara Kalem serisinden uyarlanan Hakan: Muhafız dizisinden sonra, Netflix Türkiye’nin yeni yapımı da uyarlama özelliğine sahip. Dizi, yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adını taşıyan romanından esinlenilerek hazırlanmış.

Dizinin senaryo koltuğunda Nuran Evren Şit oturuyor. Yönetmen koltukları ise Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı arasında paylaştırılıyor.


DÜNYANIN UYANIŞI KİTABI VE ATİYE

Beren Saat, Netflix dizisinde 'özel güçleri olan' bir kadını canlandıracak. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan 'Dünyanın Uyanışı' adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, ressam Atiye'nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Bir rüyayla başladı her şey. İki nehrin arasındaki bereketli topraklarda yürüyordu Atiye, birden hoş manzara yerini karanlık, kan gölü ve çığlıklarla süslenmiş bir senfoniye bıraktı. Toprak ana yeni bir çağa, Atiye kendi uyanışına gebeydi. Karanlığın sahibi içindekini çekip çıkarmak için karnına yöneldi ve uyandı Atiye. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, çünkü o da biliyordu ki geçmişin hikâyeleri sonsuza dek gömülü kalamazdı. Ve gerçeğin izlerini sürmek için yola çıktı, varacağı yerin sırrını bilmeden… Çünkü insanoğlunun hikâyesinin bittiği yerde onun hikâyesi başlıyordu.

İnsanoğlunun hikâyesinin bittiği yerde hikâyesi başlayan Atiye, sıradan biridir ancak sıra dışı bir kader yolu onu beklemektedir. Geçmişi geleceğinin önünde aşılamaz bir dağ gibi dururken hayatının önüne çıkardığı işaretlere kayıtsız kalamayıp rüyalarında gördüğü Göbeklitepe'ye giderek kaderinin peşine düşer. Peki, bu yolda hiç beklemediği şeylerle karşılaşan Atiye, sıradışı kaderinin sırrına ulaşabilecek mi yoksa bu sırrın içinde kaybolup gidecek mi?


ATİYE 2. SEZON NE ZAMAN?

Tek sezon olarak tasarlanan Atiye'nin 2. yeni sezonu ise dizinin izlenme oranlarına göre çekilecek. Atiye dizisinin 2. sezon yayın tarihi ise Netflix tarafından açıklanacak.


ATİYE NEREDE ÇEKİLİYOR?

GÖBEKLİTEPE VE NEMRUT'A YOLCULUK

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul'dan Göbeklitepe ve Nemrut'a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.


Yorumum;

Mistik güçler; bir türk dizisinde aslında inandığımız ancak pek hakkında konuşmadığımız mistik güçlerin, korku filmi olmadan dile getirilmesi pek alışkın olduğumuz bir şey değil.

Yabancı diziler bunu çok iyi başarıyorlar.

Ardından dikkatimi çeken; göbeklitepe'nin hala gizemli olan yüzüne gizem katarak bu mirası dünyaya tanıtıyor olması.

Ben çok beğendim, bir solukta izledim ve ikinci sezonunu iple çekiyorum. Gerçekten harika.

Yorumlar;

[Resim: EM9__rZXYAAFuf-?format=jpg&name=900x900]

Alıntı:Cenin, yeniden doğuş, topraktan oluşumlar .. din ve bilim iç içe .. bu sahne gerçekten çok iyiydi. Anlatilmak üzere ve sizlerin yorumladığı bence çook ayri

Alıntı:İzlemeyi bitirdim Atiye ve herkesin izlemesini öneririm. Netflix tarafından üretilen sadece 2. Türk serisi ama kaliteli bir çalışma. Drama, fantezi ve gizemin harika bir karışımı. Hikaye, oyunculuk, yapım, çekim ... her şey yolunda.

[Resim: EM5spVKWoAIj0SJ?format=jpg&name=large]


Alıntı:Nereden biliyorsun hayatının altının üstünden daha iyi olmadığını?
Son Düzenleme: 01-01-2020, Saat: 18:12, Düzenleyen: meditravel.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Atiye dizisi çok sevildi
Atiye 2. sezon 10 eylül 2020 de yayınlanmıştı.

Diziyi Dark dizisine benzetti 2. sezonu izleyenlerin çoğu.....

Gerçekten bende severek izliyorum.....


3. sezon ise an itibari ile yayında...... İyi seyirler...
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.