Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Bacteriuria/bakteriüri

Konu

#1
[Resim: VQq55P.jpg]

İdrarda bakteri bulunması.


İdrarda önemli sayıda bakteri ortaya çıktığında buna "bakteriüri" denir. İdrarda bakteri bulmak, idrar yolunda bir yerde bir enfeksiyon olduğu anlamına gelebilir. İdrar yolu şunları içeren sistemdir:

İdrar yapan böbrekler
Üreterler - böbrekleri mesaneye bağlayan ince tüpler
İdrarın depolanabileceği mesane
Üretra - idrarı mesaneden vücudun dışına taşımak için son yol.


Asemptomatik bakteride idrarda çok sayıda bakteri bulunur. Bununla birlikte, kişinin idrar yolu enfeksiyonu belirtileri yoktur (semptomsuz asemptomatik araçlar). Bakterilerin neden semptomlara neden olmadığı açık değildir. Asemptomatik bakteriüri zayıf (daha az "virülan") bakterilerden kaynaklanıyor olabilir. Durumun her zaman tedavi edilmesi gerekmez.

Asemptomatik bakteriüri en yaygın olanları:

Yaşlı kadınlar
Diyabetli insanlar
Mesane kateterleri olan insanlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task