You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

BM capital robot kısmı kar zarar bölümü hakkında

BM capital robot kısmı kar zarar bölümü hakkında

BMC beginner (VIP)
BM capital robot kısmı kar zarar bölümü hakkında
Dün Twitter'da DarkWatch hocamın sayfasında gördüğüm bir kaç yorum üzerine böyle bir konu açma ihtiyacı hissettim. Ben programı yaklaşık 1 buçuk aydır kullanıyorum. Biraz deneyim sahibi olduk. Yeni başlayacak olanlar, heyecanlı olan arkadaşlar var. Emin olamayanlar, karasız kalanlar, kafası karışanlar var. Biz sürekli İşlemler sekmesindeki YEMYEŞİL sonuçları paylaştığımız için büyük bir hevesle yatırım hesabına para aktarıp, programı çalıştırıp, emir gönderen arkadaşlar bir süre sonra Robot sekmesindeki Toplam K/Z kısmını kırmızı görünce, hatta Portföy Değerinde yazan değerin %1-2-3'ü kadar Kırmızı-Zarar olduğunu görünce hayal kırıklığına uğruyorlar. Bu görseldeki gibi:

[Resim: sspe8gp.png]

Şimdi tarama botları ayarladığınız periyotlara göre sembol listenizdeki hisseleri tarıyor, içinde bulunan indikatörlere, parametrelere, kodlara göre vs. kısaca gözüne kestirdiğini alıyor işleme. Alıp saniyesinde yükselse ayarladığınız kar seviyesine gelince satar. Ama genelde daha yavaştan, ağırdan oluyor. Hal böyle olunca hisse sizin portföyde pozisyonda olduğu sürece genelde -%0,5, -%1 civarlarında durur. Bu da yukarıdaki görseldeki gibi zarardaymışsınız gibi gözükür. Eğer ki siz şunu derseniz "ben burayı yeşil görmek istiyorum, burası yeşil değilse, karda değilsem o zaman bu program işe yaramıyor, bu ayarlar işe yaramıyor derim", o zaman şöyle yapıyoruz: Ayarlardan İzleyen Stop %1 yada %0,5, Kar Alı en az %5-6 ayarlayın. O zaman bu görselde Toplam K/Z yeşil olur. AMA SAKIN YAN SEKMEDEKİ İŞLEMLER KISMINI AÇIP BAKMAYIN. Big Grin 
[Resim: keic1xh.png]
Bunun gibi bir sürü KIRMIZI işlem görürsünüz. Kalbiniz dayanmayabilir Allah muhafaza. Ben bu kırmızı zarar gibi görünen kısmı şuna benzetiyorum, bir zemin oluşturup, o zemin üzerinde işlemler yapıyor. Zemin olmadan dengede duramaz gibi bir betimleme yapayım.

İlk programı başlattıktan sonraki 2 gün, 3 gün alış yapar devirler çok olur. Ondan sonraki günlerde aldıklarını satar. Son 2 haftadır gün sonu sonuçlarına bakıyorum, 110 alış yapmış 110 kar almış. 108 alış yapmış, 107 satış yapmış, 1 stop olmuş gibi. Sabah GAP'lı açılışlardaki kar allar önceki günlerde alınan devirler. Bu böyle devam edip gider. Endeksin düştüğü günlerde o zarar yazan kısımda %1'den fazla yükselebilir. Ama dert etmemek lazım. Sisteme güvenip istikrarlı olmak, ayarlarla sürekli oynamamak lazım. Dün çok yoğundum. Açıp hiç bakamadım. Aklıma da sürekli geldi. "Yahu naptı acaba çalışıyor mu, takılmamıştır umarım." dedim içimden. Gece müsait olunca bakabildim. Tıkır tıkır işliyor, sıkıntı yok. Yapanların ellerine sağlık.

Yeni başlayacak olan arkadaşlara böyle bir bilgilendirme yapmış olayım. Kimsenin hevesi kursağında kalmasın. Hayal kırıklığı olmasın. Ayar kısmını başarılı ayarlardan kopyalayıp uygulayın ancak programın da çalışma mantığını kavramaya çalışın. O zaman daha anlamlı olacaktır.

Bendeki gözüken zarar:
[Resim: djoyq2v.png]
Endeksin %1 ve üzerinde yükseliş yaptığı geçen ki günlerde burası -500 TL civarındaydı.

Şunu da söylemek isterim. Hisse elden çıkmadığı sürece ne kar, ne de zarar etmiş olursunuz.


Saygılar.
Son Düzenleme: 12-08-2022, Saat: 22:34, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: BM capital robot kısmı kar zarar bölümü hakkında
Jack çok güzel yazmışsın ve buranın hakkını veriyorsun eline emeğine sağlık kardeşim. 

Twetter dan bana öm ile dönersen sevinirim.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.