You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

BMC capital robotu; Nagants Trade

BMC capital robotu; Nagants Trade

Genel müdür
BMC capital robotu; Nagants Trade
Merhaba,

BMC ayarlarını nasıl adım adım yaptı isek nagants kısmını da gene adım adım yapacağız.

Öncelikle BMC sitesinden aldığım şu açıklamayı koyayım, okuyalım,


Nagant’s Trade

NAGANTS TRADE SİSTEMİ GENEL KULLANIMI VE SİSTEMCİLİK MANTIĞI ÖZET BİLGİDİR

Fiyatı olan her hangi bir piyasada belirli bir kurgu üzerine al-sat, kar al/stop yapan ve otomatik emir gönderen yapılara sistem veya robot olarak isimlendiriyoruz.

Sistemler belirli bir düzen ve zaman içerisinde bize karlı/zararlı işlemler sunan ve bu işlemlerin sonucunda bizim portföyümüzü hisse/emtia fiyatından daha yüksek bir tutara çıkaran kısacası kar elde eden yapıda olmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise “belirli bir zaman” kavramıdır.

Zaman kavramını irdelersek;

Grafikte gördüğümüz getiri eğrisinin üzerine 45 derecelik bir açı ile ilerleyen kırmızı bir ok çizdim. Bu çizgiden göreceğiniz üzere getiri eğrimiz az da olsa bir dalgalanma yaşıyor. Bazı dönemlerde yüksek performans sergileyip çıkışlar yapıyor, bazı dönemlerde yatayda geçiriyor, bazı dönemlerde ise düşüş sergiliyor. İşte bu düşüş bizim zaman kavramı ile en önemli bağımız. Bir sistem çalıştırırken o sistemin verimliliğini anlamanız için en az 3-4 ay kullanmanız gerekiyor. Sistemi ilk çalıştırdığınızda getiri eğrisinin yükseldiği alana da denk gelebilirsiniz, düştüğü alana da denk gelebilirsiniz.

[Resim: 11.jpg]

Portföye göre işlem miktarı,

Vadeli piyasada işlem yapan bir sistemcinin dikkat etmesi gereken en önemli faktör sistemlerinin Max.DD yediği zamanlarda o sistemleri besleyecek teminatının olmasıdır. Net bir örnek verirsek 10 bin tl bakiyenizin en fazla 6-7 bin tl sini sisteme bağlayın. Tabi bu oranı düşük Max.DD li sistemler için örnekliyorum.


Nagants Trade Nedir, Nasıl kullanılır?

Nagants Trade benim tarafımdan dizayn edilen bir ana yapıdır. Neden ana yapı diyorum?

Nagants trade bir çok ana hissede çalışan yapıya sahiptir. Herhangi bir optimizasyon yapmadan kullanılabildiği gibi kullanıcıların talepleri doğrultusunda optimizasyon da yapılabilir. Ama unutulmaması gereken nokta kullanıcılar optimizasyon yaparken ana yapıyı optimize etmez/edemez.

Kullanıcılarımız panelimizde bulunan alandan 

  1. sistemin hızını, 
  2. momentum gücü algoritması ile sistemin kar al/stop seviyesini, 
  3. bar kontrol metodu ile yatay alanları bastırılmasını, 
  4. indikatör periyodu ile sistem hızı uyumu ayarlayabilirler. 
Bu ayarlar ana yapıyı değiştirmez.

[Resim: 22.jpg]


Sistem hızı;

Sistem hızı açıklamada yazdığı şekilde komple sistemin çalışma hızını arttırır veya azaltır. Tansiyonu/agresyonu yüksek hisselerde sistem hızı rakamını yükselterek sistemi daha yavaş çalıştırabilir, çok daha pasif ve sakin karakterli hisselerde ise sistem hızı rakamını düşürerek sistemi daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Bu ayar doğrudan işlem adedine etki eder.


Momentum gücü;

Sistemin içinde bulunan bir algoritma sayesinde sistemimiz belirli seviyelerde kar al veya stop olabilir.


Bar kontrol;

Bar kontrol yatay alanlardaki al sat işlemlerinin azaltılması ve anlık iğnelemeleri engellemek için kullanılır.


İndikatör periyodu;

Sistemin içinde bulunan bir tane indikatörün periyodudur. Genel olarak sistemin çalışma prensibi üzerinde büyük bir etkisi yoktur.


Nagants Trade ile işlem mantığı;

Nagants Trade amaca odaklı bir yapıdır. Amacımız para kazanmak olduğu kadar kaybetme riskini en aza indirmek olmalıdır. Sistemin ana yapısı bu mantığa göre dizayn edilmiştir, kullanım şekli ile de bu yapı desteklenmelidir. Nasıl kullanılır sorusunun en temel cevabı sepet mantığı ile kullanmaktır. Net bir örnek verirsek, sistemlerimizi 10-20 arası pay vadeli de çalıştırdığımızda kaybetme riskimizi minimize etmiş oluruz. Farklı sektörlere ait senetlerde sistemleri çalıştırarak akışkan bir yapıya ulaşıp Max.DD alanımızı daraltmış oluruz.


Bu yazının linki; https://bmcapitalpaneli.com/nagantstrade/Kabaca okuduk ve biraz sindirip notlar alalım .

Ayar yapacağımız yerler karmaşık gelebilir. Ne ayarı yaptığımızı anlamak gerek elbette....
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Son Düzenleme: 31-07-2022, Saat: 11:30, Düzenleyen: Darkwatch.
Genel müdür
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
[Resim: 22.jpg]


Şimdi yukarıdaki görselde sol tarafta altı çizili kısımlar var, bu kısımları ayarlayabiliyorsunuz,

öncelikle bu robotu bir hisseye kuruyorsunuz, X hissesi ve her hisse için kurulum yapıp ayar yapıp kaydet diyorsunuz ve bu yukarıda altı çizili değerler her hissede farklı farklı çalışma şekilleri olduğundan ayarlanabiliyor.

Bir diğer ifade ile, siz X hissesinde sistem hızının parametresini 30 kullandığınızda çok iyidir, Y hissesinde 40 çok iyidir gibi.

Peki bunu nasıl anlayıp ayarlıyorlar;

1- ayarı bu hali ile kaydedip optimizasyon yaptırarak en optimum ayarı seçip o hisseyi o ayarda kaydedip bağlıyorlar.

2- oradaki sayıları manuel seçerek ayarın getiri eğrisine, getirisine veya işte macDD dedikleri o zaman diliminde en çok ne kadar düşmüşe bakarak ayarlıyorlar.

Sağ tarafta bulunan stop ve kar al kısımları da aktif olmayabiliyor, lakin gene getiriye bakarak bunlarda kar al veya stop ayarlasa idik ne oluru görebiliyorsunuz geçmişe yönelik. Bunları boş da bırakabilirsiniz veya işaretleyip deneyerek durumu görüp size uyanı seçedebilirsiniz.

Stop kullanırsanız, macDD düşer deniyor, kaybetme riskiniz azalır yani. Gene her ayarı yaparken getiri eğrinize bakarak ayarlamanız optimizasyon sağlıyor olacak.

Bütün bunlar için bir video linki bırakıyorum oradan bunları video halinde izleyerek pekiştirelim lütfen;

video linki; https://www.youtube.com/watch?v=GPAXfEwYLm0
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Son Düzenleme: 31-07-2022, Saat: 13:15, Düzenleyen: Darkwatch.
Genel müdür
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
1- aşağıda verdiğim video kısa bir video. Başlangıç için bu videonun başında anlatılan. Grafik bar sayılarını ve okunacak bar sayılarını ayarlayıp arfından veri indir den grafikleri indirebilirsiniz. 

Nasıl olacağı videonun ilk bir kaç dakikasında var. Başlamadan önce bunh yapalım

UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Genel müdür
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade


bu videoda bir zoom eğitimi var.

Benim yazdıklarım bu videoda var. anlamadığınız yerleri bu videodan izleyerek yaparsınız.

Ben adım adım gitmeye çalışıyorum , üstteki 1 den grafik indirmeyi yaparak başlayabilirsiniz.1- bu 1 in tekrarı olsun bar sayısı konusu, videonun 13. dk sında bu konu var.

bar sayılarını ayarlayıp veriden grafikleri indiriyorsunuz. 
2- Nagants trade robotu açmak 19. dk dan sonra var. Burada robotu açıp ayar yapacağınız kısımlardan kısaca bahsediliyor. Ayar yapmasanız da o kısımda robot kendi ayarlarında çalışabiliyor, lakin ayarlardaki küçük değişiklikler ile robotu çalıştırmak istediğiniz hisse için optimize ediyorsunuz. Her hisse için farklı bir optimizasyonu olan robot gibi düşünün.

Bu robot sizin yerinize alıyor satıyor. Tek yön ayarlanır ise alıp satıyor, çift yönde alıp satıp açığa da satarak çift yön işlem açabiliyor.

Kar al veya stop ayarlarını yapmasanız da sizin yerinize kar alabiliyor.
3- Optimizasyon

Videoda 25. dk dan sonra bahsediliyor.

Optimizasyonu en az 2 yıllık veri ile yapacaksınız.

Bunu optimizasyon sekmesinden otomatik yapabilirsiniz, ancak manuel şekilde optimize etmenin daha yararlı olabileceği görüşleri var. ve manuel yapmak da çok zor değil.

videoda 28. dk dan sonra manuel optimizasyon var.

bunu sistemin kendisine yaptırmak isteyenler için ise 33. dk dan sonra otomatik optimizasyon anlatılmış. Optimizasyondan beğendiğiniz sistemi kaydetmeyi de 36. dk dan sonra anlatmış abimiz.
4- Optimize yapıp kaydettiğiniz sistemi robota bağlamak

videoda 34. dk dan itibaren var.5- Nagants ile tırtık yapmak 38. dk dan sonra anlatılmış. Burada fark kar ala değer yazıyorsunuz, ve kar al ne yapmanız gerektiğini gene optimize ederken deneyerek buluyorsunuz.6- MaxDD yukarıda Mac DD yazmısım sanırımSmile

Bunu da 46. dk dan sonra anlatmış abimiz, bunun düşük olması gerekiyor ki zarar etme olasılığımız azalsın denmiş. Stop kısmını ayarlar iseniz bu oran düşüyor. Kazanç azalıyor ama biraz daha garantici oluyorsunuz.
Ben görsel ala ala yazacaktım ama abimiz işin piri zaten güzelce anlatmış ben üzerine ne yazayım bilemedim.
Bu size yeterli şimdilik bunun üzerinden devam edelim. Ana konular bunlar olsun.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Son Düzenleme: 31-07-2022, Saat: 14:31, Düzenleyen: Darkwatch.
BMC beginner (VIP)
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
Bana göre en sağlam kıyaslama da şu olmalı: Alıp, tutup satmayarak, geçen sürede % kaç kazandırmış?
Şimdi bir sistem oluşturdunuz. Performans sekmesinden 2 senede 1000 lot ile %250 kazandırdığını gördünüz. Aynı şekilde "2 sene önceki fiyatıyla 1000 lot alıp hiç satmasaydım, % kaç getiri elde ederdim?" diye bakmalısınız. Kenarda öneri koşulu olarak dursun.
Genel müdür
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
(01-08-2022, Saat: 09:12)JACK215 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre en sağlam kıyaslama da şu olmalı: Alıp, tutup satmayarak, geçen sürede % kaç kazandırmış?
Şimdi bir sistem oluşturdunuz. Performans sekmesinden 2 senede 1000 lot ile %250 kazandırdığını gördünüz. Aynı şekilde "2 sene önceki fiyatıyla 1000 lot alıp hiç satmasaydım, % kaç getiri elde ederdim?" diye bakmalısınız. Kenarda öneri koşulu olarak dursun.

buna ayar yaparken bakabılırsın jack de cogu hıssede nagants yanı al sat daha karlı

Şimdi ben ilk kurulumlarımı yaptım fena değil güzel .
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Çalışkan Üye
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
Üstad iyi akşamlar tweter dan soru sormadım ki burada da bir emek var yani erinmeyip bir üyeliği çok görmemek lazım. Bu BM capital robotunu spot piyada mi kullaniyorsunuz ikincisi ne kadar süredir kullaniyorsunuz ve aylık olarak getiri yüzde olarak nedir bir diğer konuda robotik işlem olduğu için çok işlem olduğundan dolayı al sat yapınca kurtarıyor mu yani ne kadar miktar bağlasak bir anlamı olur diye sormak istiyorum. Çok soru sordum ama mazur görün şimdiden teşekkürler 😊

Robot spot piyasada mi kullanıyorsunuz? Ve ikincisi yuzdesel kazanç nedir ve miktar ne kadar bağlasak robot ücretini falan çıkarıp kar kalsa teşekkürler şimdiden
Son Düzenleme: 06-08-2022, Saat: 23:29, Düzenleyen: Soner.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: BMC capital robotu; Nagants Trade
Merhaba;

Spot piyasada başladım. Kripto ve viop deniyorum.

Al sat coşkuda cok oluyor. Düşüşlerde cok almıyor zaten.

Ben stopsuzum ona göre portfoy yonetmek gerekiyor.

Hisse başına alım paramın 100 de 1 i.

2 aydır kullanıyorum.

Karım gecen ay yüzde -7 lere kadar geriledi. Ama bu ayar değildi.

Bayram sonu bu ayarla yüzde 12-13 kar alabildim.

Rakamlar portfoye borsaya ayara göre değişir. Sabit getiri rakamı olmaz.

Bana göre robot için 50 bin ve üzeri portfoy gerekir.

Ben yatırım olarak değil robotun işleyişi olarak yazıyorum.

Yani kaç para kazanıyor sorusu bana göre uygun soru değil. Çünkü sabit bir getiri oranı verilemez.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.