Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Chondrosarcoma/kondrosarkom

Konu

#1
Kıkırdağın kötü huylu tümörü.

Kondrosarkomunuz olduğunu tespit ederseniz, daha yaygın kemik kanseri türlerinden birine sahip olduğunuz anlamına gelir . Genellikle yavaş büyür ve yayılır. Doktorunuz muhtemelen tümörü çıkarmak için ameliyat olmanızı önerecektir.

Kondrosarkomu diğer kemik kanseri türlerinden ayıran şey, genellikle kıkırdağınızda başlamasıdır . Kemiklerinizi ve eklemlerinizi yastıklayan sert, esnek malzeme budur.

Çoğu zaman, kondrosarkom uyluk kemiği, üst kol kemiği , omuzlar, kaburgalar veya pelviste görülür. Sık sık olmaz, ancak kollarınızda ve bacaklarınızdaki kaslara, sinirlere ve diğer yumuşak dokulara geçebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task