Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Choroiditis/Koriodit

Konu

#1
Gözde koroidin inflamasyonu.

Serpiginous Koroidit, retina ve koroid iltihabını içeren ve gözün arka iç kısmında (fundus) beyaz noktaların ortaya çıkmasıyla tanımlanan beyaz nokta sendromları olarak adlandırılan bir gruptaki koşullardan biridir. 

Serpiginous Koroidit, göz yüzeyinin iki tabakasını (retinal pigment epitelyumu ve choriocapillaris) içeren düzensiz şekilli (serpiginous) lezyonlarla karakterize nadir görülen tekrarlayan bir göz bozukluğudur. 

Retinanın (makula) belirli bir alanı hasar görmedikçe hiçbir belirti görülmez. Bir veya her iki gözde ani, ağrısız görme azalması Serpiginous Koroiditin ilk belirtisi olabilir. Hastalar ayrıca görme alanında (scotomata) kör boşluklar veya ışık parlaması hissi (fotopsi) fark edebilir. Her iki göz de yaygın olarak etkilenir, ikinci gözde ilk gözten sonraki haftalar ila yıllar boyunca lezyon gelişmeyebilir. Serpiginous Koroiditin kesin nedeni bilinmemektedir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task