You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çkys; çkys nedir? Nasıl kullanılır?

Çkys; çkys nedir? Nasıl kullanılır?

Genel müdür
Çkys; çkys nedir? Nasıl kullanılır?
Merhaba arkadaşlar ÇKYS az çok hepinizin duyduğu bir sistem, biraz bilgi verelim.


çkys
çkys nedir ?

T.C. Sağlık Bakanlığı'na ait bu sayfa, Personel Görev Yeri Sorgulama sayfası ve Zimmet Durumu Sorgulama sayfalarının birleştirilerek personellerimizin bilgilerine daha kolay erişim sağlayabilmelerini ve tek bir sayfa üzerinde sorgulama yaparak görev yeri ve zimmet bilgilerine ulaşabilmelerini hedefleyen bir uygulamadır. Bu sorgulama ekranı T.C. Sağlık Bakanlığı, Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) yazılım birimi tarafından yeni hali ile geliştirilmiştir.çkys web; https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgo...fault.aspx


Buraya kimlik bilgileriniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Burada yer alan bilgiler; çalışma durumunuz yani kadronuzun olduğu yerde mi yoksa başka yerde mi çalıştığınız yazıyor, bunun yanında kadronuzun bulunduğu yer ve unvanınız yazıyor, bir de üzerinize zimmetli bir şey var mı o yazıyor. Bu kadar.çkys ortak giriş; https://ortakgiris.saglik.gov.tr/PortalGiris.aspx  buraya çkys edevlet üzerinden girilebiliyor.

Burası da ortak giriş dedikleri bölüm. Burada e devlet ile giriş seçeneği var. Onu seçip ilerleyebilirsiniz.  Burası çok iyi çalışmıyor ancak ilk verdiğim yerden o bilgileri alabilirsiniz.çkys sorgulama

Denilen, çkys ye düştü işte zimmet gelmiş gibi kelimeler buradan geliyor. Atamalarını buradan takip eder sağlık çalışanları.

Atamaların buraya düşmesi 15 günü bulabilir bazen. Atama yazınız çıkınca 24 saat içinde düştüğü de olur.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.