Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Colostomy/kolostomi

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcRG_uCw3Y0DmRFtSZcbI...qWOScIRtet]

Desendan kolonun dışına ağız yapılarak yapay anüs oluşturulması.

Kolostomi, kalın bağırsağın bir ucunu karın duvarından dışarı çıkaran cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür sırasında, bir stoma oluşturmak için kolonun bir ucu karın duvarındaki bir kesi yoluyla yönlendirilir. Stoma, derideki dışkı toplamak için bir poşetin tutturulduğu açıklıktır. Geçici veya uzun süreli kolostomisi olan kişilerde, dışkıların toplandığı ve kolayca atılabileceği yanlarında tutulan torbalar bulunur.

Özellikle doğum kusurlu çocuklarda kolostomiler her zaman kalıcı değildir.

Bir kolostomi, alt sindirim sistemi ile ilgili sorunları düzeltmek için birkaç prosedürden birinin sonucu olabilir. Diğer “ostomiler” ileostomi ve ürostomiyi içerir. Bir ileostomi, ince bağırsağın tabanının bir sapmasıdır. Ürostomi, idrarı mesaneden dışarı taşıyan tüplerin bir çeşitlemesidir.

Bir kolostomiye bağırsak diversiyon tedavisi de denebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task