Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Colpoperineoplasty/kolpoperineoplasti

Konu

#1
Vajina ve perine bölgesinin plastik ameliyatı.

Vajinal doğumun ardından, bazı kadınlar şiddetli perineal laserasyonlar, yanlış onarılmış epizyotomi teknikleri veya azalmış pelvik destek nedeniyle geniş bir vajina hissinden şikayet etmektedir, ancak literatürde bu fenomen hakkında çok az veri bulunmaktadır. Yaşa bağlı olarak cinsel işlev bozukluğu (azalmış libido, vajinal kuruluk, orgazma ulaşamama ve disparoni) dahil olmak üzere kadınların% 40'ında yaygındır. Geniş bir vajina hissi olan kadınlar, çiftleşme sırasında azalan sürtünmeden ve cinsel tatmin azalmasından şikayet edebilir ve erkek ortakları da çiftleşme sırasında azalan sürtünmeden şikayet edebilir. Geniş bir vajina hissinin tedavisi için birkaç cerrahi olmayan ve cerrahi teknik ve modifikasyon tanımlanmış olmasına rağmen, yönetime tek tip bir yaklaşım yoktur.

Vajinal kalibre dar vaginoplasty bu hastalar için bir seçenek olmakla birlikte, cerrah, uzun ön kolporafi posterior kolporafi, yan kolporafi, perineoplasti, colpoperineoplasty, veya bunların bir birleşimini tercih eder. Cerrahlar rutin olarak geniş vajina duygusuna “herkese uyar” bir çözüm olarak kolpoperineoplasti veya vajinoplasti uygulayarak bu hastaları vajinal kalibreyi daraltarak tedavi etmek için vajinal mukozal eksizyon prosedürleri uygularlar.

Perineoplasti, rektal veya pelvik organ prolapsusu olan hastalarda tek bir operasyonda veya bir dizi eşlik eden cerrahi prosedürden biri olarak yapılabilir. Özellikle, DeLancey tarafından açıklandığı gibi pelvik organ prolapsusu durumunda seviye 3 pelvik desteğin korunması için yapılır. Prosedür ayrıca hastanın perineal skatrileri tüketim talebinde ***** nedenlerle veya vulvar vestibulit ve stenotik vajinal introitus ile vulvar liken skleroz tedavisi için de yapılabilir. Perineoplasti, yanlış epizyotomi onarımının neden olduğu cinsel memnuniyeti arttırmak ve disparüniyi azaltmak için de yapılabilir.

Her ne kadar perineoplastiler birçok kez yapılmış ve çok düşük komplikasyon oranları ile ilişkili olsa da, prosedürü uygulamak için yerleşik veya tek tip cerrahi yöntem yoktur. Ek olarak, perineoplasti için hasta seçim kriterleri hakkında yayınlanmış bir kılavuz bulunmamaktadır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da