Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Cystitis/sistit

Konu

#1
Sistit, mesanenin iltihaplanmasıdır. Enflamasyon, vücudunuzun bir kısmının tahriş olduğu, kırmızı olduğu veya şiştiği yerdir.

Çoğu durumda, sistitin nedeni idrar yolu enfeksiyonudur (İYE). Bakteri mesaneye veya üretraya girdiğinde ve çoğalmaya başladığında bir İYE meydana gelir.

Bu, vücudunuzda dengesiz hale gelen doğal olarak oluşan bakterilerle de olabilir. Bu bakteriler bir enfeksiyona yol açar ve iltihaplanmaya neden olur.

Sistit her zaman bir enfeksiyondan gelmez. Örneğin, bazı ilaçlar ve hijyen ürünleri de iltihaplanmaya neden olabilir.

Sistit tedavisi altta yatan nedenine bağlıdır. Çoğu sistit vakası akuttur veya aniden ortaya çıkar. İnterstisyel sistit vakaları kronik veya uzun vadelidir.

Sistit herkesi etkileyebilir, ancak en sık kadınlarda görülür.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task