You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Doktorlar İş Bırakıyor: Tam 4 Gün Acil Dışında Hasta Bakmayacaklar!

Doktorlar İş Bırakıyor: Tam 4 Gün Acil Dışında Hasta Bakmayacaklar!

Genel müdür
Doktorlar İş Bırakıyor: Tam 4 Gün Acil Dışında Hasta Bakmayacaklar!
Meclis'te görüşülen torba yasaya ek bir madde koyarak pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimler ve diş hekimlerine ise 5 bin lira zam yapıldığı basına yansıtıldı. Hekim dışı çalışanların kapsam dışında kalmalarına tepki göstermesinin ardından komisyona geri gönderilen 6 madde, Sanayi Komisyonu'nda görüşülerek kanun teklifinden çıkarıldı. Tabipler Birliği ive Hekim Sen bu gelişmelerin ardından 4 günlük iş bırakma kararı aldıklarını açıkladılar.
TBMM Genel Kurulu'nda sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemelerin geri çekilmesi üzerine Türk Tabipleri Birliği (TTB) grev kararı aldı. 15 Aralık Çarşamba günü grev yapacaklarını duyuran TTB, "Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır" açıklamasında bulundu.

"Şimdi G(ö)REV zamanı 15 Aralık Çarşamba günü tam gün G(ö)REV'deyiz. Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır."
[Resim: grev.jpg]
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.