Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dysphasia/disfazi

Konu

#1
Disfazi, konuşma dili üretme ve anlama yeteneğinizi etkileyen bir durumdur. Disfazi ayrıca okuma, yazma ve mimik bozukluklarına da neden olabilir.

Disfazi genellikle diğer bozukluklarla karıştırılır. Bazen bir konuşma bozukluğu olan dizartri ile karıştırılır . Ayrıca yutma bozukluğu olan disfaji ile karıştırılabilir .

Disfazi bir dil bozukluğudur. Beynin düşünceleri konuşulan dile çevirmekten sorumlu alanları hasar gördüğünde ve düzgün çalışamadığında ortaya çıkar. Sonuç olarak, disfazi olan insanlar genellikle sözlü iletişimde zorluk çekerler.

Disfaziye beyin hasarı neden olur. İnme, disfaziye yol açan beyin hasarının en yaygın nedenidir. Diğer nedenler arasında enfeksiyonlar, kafa yaralanmaları ve tümörler bulunur.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da