Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dystrophy/distrofi

Konu

#1
Anormal gelişme

Kas distrofisi, zamanla kaslarınıza zarar veren ve zayıflatan kalıtsal bir grup hastalıktır. Bu hasar ve zayıflık, normal kas fonksiyonu için gerekli olan distrofin adı verilen bir proteinin eksikliğinden kaynaklanır. Bu proteinin yokluğu yürüme, yutma ve kas koordinasyonu ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Kas distrofisi her yaşta ortaya çıkabilir, ancak çoğu tanı çocuklukta ortaya çıkar. Genç erkeklerin bu hastalığa yakalanma olasılığı kızlardan daha fazladır.

Kas distrofisi için prognoz, semptomların tipine ve şiddetine bağlıdır. Bununla birlikte, kas distrofisi olan çoğu birey yürüme yeteneğini kaybeder ve sonunda tekerlekli sandalye gerektirir. Kas distrofisi için bilinen bir tedavi yoktur, ancak bazı tedaviler yardımcı olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task