You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitim forumu admini
Ecchymosis/ekimoz
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcS3799AInQ4CXdca62YZ...Q6SLHQo7YX]

Ekimoz, genel çürük için tıbbi terimdir . Çürüklerin çoğu, cildin yüzeyine yakın kan damarları, genellikle bir yaralanmanın etkisiyle hasar gördüğünde oluşur. Etkinin gücü, kan damarlarınızın patlamasına ve kan sızmasına neden olur. Bu kan cildin altına hapsolur ve cildinizi mor, siyah veya maviye dönüştüren küçük bir havuza dönüşürür.

Bir kan damarı yaralandıktan sonra, kandaki trombositler pıhtılaşma sürecine yardımcı olmak için gelir. Pıhtılaşma, yaralanan kan damarlarının daha fazla kan sızmasını ve morlukların daha da büyümesini önler. Kanınızdaki pıhtılaşma faktörleri olarak adlandırılan bazı proteinler de kanamayı durdurmaya yardımcı olur, böylece doku iyileşmeye başlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.