Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Ecchymosis/ekimoz

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcS3799AInQ4CXdca62YZ...Q6SLHQo7YX]

Ekimoz, genel çürük için tıbbi terimdir . Çürüklerin çoğu, cildin yüzeyine yakın kan damarları, genellikle bir yaralanmanın etkisiyle hasar gördüğünde oluşur. Etkinin gücü, kan damarlarınızın patlamasına ve kan sızmasına neden olur. Bu kan cildin altına hapsolur ve cildinizi mor, siyah veya maviye dönüştüren küçük bir havuza dönüşürür.

Bir kan damarı yaralandıktan sonra, kandaki trombositler pıhtılaşma sürecine yardımcı olmak için gelir. Pıhtılaşma, yaralanan kan damarlarının daha fazla kan sızmasını ve morlukların daha da büyümesini önler. Kanınızdaki pıhtılaşma faktörleri olarak adlandırılan bazı proteinler de kanamayı durdurmaya yardımcı olur, böylece doku iyileşmeye başlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da