Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Echoencephalography/ekoensefalografi

Konu

#1
Ekoensefalografi , kraniyal boşluk içindeki anormallikleri tespit etme yöntemi; kafa derisine sıkıca tutturulmuş bir sonda ile kafaya iletilen yüksek frekanslı ses darbelerinin yansımasına dayanarak . 

Deriden, beyin ventrikülünden, kafatasından ve diğer kafa yapılarından yansıyan darbeler kaydedilir ve bir katot ışınlı osiloskop ile büyütülür ve prob ile yansıtıcı yüzeyler arasındaki mesafenin bir ölçüsünü verir. Yöntem hızlı, ağrısız ve zararsızdır; beyin kaymasına neden olan kitle lezyonları için iyi bir tarama testidir ve beyin kanaması olan hastaların acil muayenesi için iyi uyarlanmıştır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da