Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Ectropion/Ektropion

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQtb3M0KemjN8lcuWExZ...GAd0xVilYw]

Ektropion (ek-TROH-pee-on), alt göz kapağınızın gözünüzden uzağa doğru döndüğü veya sarktığı, iç göz kapağınızın yüzeyini açığa çıkardığı zamandır.

Bu durum göz kuruluğuna, aşırı yırtılmaya ve tahrişe neden olabilir. Ektropiyon, yüz felci ve yaralanma gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. En yaygın neden yaşlanmaya bağlı kas gevşemesidir.

Eğer ektropiyon belirtileriniz varsa, tıbbi yardım almalısınız. Tedavi olmadan, ektropiyon korneanızda ve hatta körlüğünüzde ciddi sorunlara yol açabilir. Göz yağları semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir, ancak tam düzeltmeyi elde etmek için genellikle cerrahi gereklidir. Ameliyat geçiren çoğu insan olumlu bir sonuç alır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task