You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Encephalitis/ensefalit

Encephalitis/ensefalit

Eğitim forumu admini
Encephalitis/ensefalit
[Resim: enceph_understandingencephalitisbasics.jpg]

Tüm beyin iltihabı

Ensefalit veya beyin dokusunun iltihabı nadirdir, etkilenen beynin kısmına bağlı olarak kişilik değişikliklerine, nöbetlere , halsizliklere ve diğer semptomlara neden olan çok ciddi olabilir .

Çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar en savunmasız olanlardır. Hastalığa genellikle birkaç viral enfeksiyondan biri neden olur, bu nedenle bazen viral ensefalit olarak adlandırılır.

Ensefalit olan birçok insan tamamen iyileşir. En uygun tedavi ve hastanın iyileşme şansı, ilgili virüse ve inflamasyonun şiddetine bağlıdır.

Akut ensefalitte, enfeksiyon doğrudan beyin hücrelerini etkiler . Para-enfeksiyöz ensefalitte, beyin ve omurilik, viral veya bakteriyel bir enfeksiyona yakalandıktan bir ila iki hafta içinde iltihaplanır .
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.