Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Encephalitis/ensefalit

Konu

#1
[Resim: enceph_understandingencephalitisbasics.jpg]

Tüm beyin iltihabı

Ensefalit veya beyin dokusunun iltihabı nadirdir, etkilenen beynin kısmına bağlı olarak kişilik değişikliklerine, nöbetlere , halsizliklere ve diğer semptomlara neden olan çok ciddi olabilir .

Çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar en savunmasız olanlardır. Hastalığa genellikle birkaç viral enfeksiyondan biri neden olur, bu nedenle bazen viral ensefalit olarak adlandırılır.

Ensefalit olan birçok insan tamamen iyileşir. En uygun tedavi ve hastanın iyileşme şansı, ilgili virüse ve inflamasyonun şiddetine bağlıdır.

Akut ensefalitte, enfeksiyon doğrudan beyin hücrelerini etkiler . Para-enfeksiyöz ensefalitte, beyin ve omurilik, viral veya bakteriyel bir enfeksiyona yakalandıktan bir ila iki hafta içinde iltihaplanır .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da