Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Encephalomalacia/ensefalomalasi

Konu

#1
Ensefalomalazi, ciddi bir beyin hasarı formu, bir yaralanma veya iltihaptan kaynaklanan beyin dokusunun yumuşamasıdır.  Serebral yumuşama bazen beynin bir kısmında meydana gelir ve daha sonra bitişik bölgelere yayılır.  Beyin yumuşatıcı dokunun bir sonucu olarak değiştiğinden, vücuttaki diğer organların işleyişi etkilenebilir.  Sonuç olarak, ensefalomalazi diğer işlev bozukluklarına ve bozukluklara yol açabilir.  Durum tüm yaş gruplarında ortaya çıkar.  Bununla birlikte, bozukluk tanısı konan bebeklerde sıklıkla ölümcüldür.

Ensefalamalazi belirtileri, etkilenen beynin alanına ve ne kadar yumuşama olduğuna bağlı olarak hafif ila şiddetli arasında değişebilir.  Bir kişinin yaşı ve genel sağlığı, bir kişinin rahatsızlıktan ne kadar ciddi şekilde etkilendiğini de etkiler.  Bununla birlikte, ensefalomomalı insanlar sıklıkla aşırı uyuşukluk yaşarlar ve hareket ve koordinasyonda zorluk çekerler.  Ayrıca geçici veya kalıcı körlük yaşayabilirler, insanlar genellikle baş dönmesi geçirir ve şiddetli baş ağrılarına ve kafada baskı hissine sahiptir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task