Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Encephalopathy/ensefalopati

Konu

#1
" Ensefalopati" beyni etkileyen hasar veya hastalık anlamına gelir. Beyninizin çalışma biçiminde veya vücudunuzda beyninizi etkileyen bir değişiklik olduğunda olur . Bu değişiklikler, zihinsel bir durumun değişmesine yol açar, sizi şaşkın bırakır ve genellikle yaptığınız gibi davranmazsınız.

Ensefalopati tek bir hastalık değil, çeşitli nedenleri olan bir grup bozukluktur. Tedavi olmadan geçici veya kalıcı beyin hasarına neden olabilen ciddi bir sağlık problemidir .

ensefalopati veya ensefalit . Kelimeler kulağa benzer geliyor, ama farklı koşullar. Ensefalitte beynin kendisi şişer veya iltihaplanır. Ensefalopati ise, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ortaya çıkabilecek zihinsel durumu ifade eder. Ancak ensefalit ensefalopatiye neden olabilir.
[Resim: aiNd0O.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da