Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Endokrinology/endokrinoloji

Konu

#1
Endokrin sistem hastalıkları ile ilgili uzmanlık alanı.

Endokrinoloji, hormonları kontrol eden sistem olan endokrin sistemi ile ilgili tıp çalışmasıdır . Endokrinologlar, bezlerle ilgili hastalıkları teşhis eden özel olarak eğitilmiş doktorlardır. Bu doktorlar karmaşık olabilen ve nokta belirtileri zor olan bu koşullarda uzmanlaştıklarından , bir endokrinolog hormonal sorunlarla uğraşırken en iyi savunucunuzdur.

Hastaların çoğu, birinci basamak sağlık kuruluşlarına veya aile doktorlarına bir gezi ile endokrinolog yolculuğuna başlar. Bu doktor, hastanın karşılaştığı potansiyel sorunun ne olabileceğini görmek için bir dizi test yapacaktır. Hormonlarla ilgili bir sorundan şüpheleniliyorsa, birincil bakım doktoru bir sevk sağlayacaktır. Endokrinologun amacı vücuttaki hormonal dengeyi düzeltmektir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da