You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

endövenöz lazer ablasyon cerrahisi dren kullanımı var mı

endövenöz lazer ablasyon cerrahisi dren kullanımı var mı

Genel müdür
RE: endövenöz lazer ablasyon cerrahisi dren kullanımı var mı
(23-05-2023, Saat: 02:26)Beyzanur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lazerle varis tedavisi

Endovenöz lazer ablasyon cerrahisi, varis tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu cerrahi işlem sırasında genellikle dren kullanımı gerekmez. Ancak bazı durumlarda, cerrahın tercihine bağlı olarak dren kullanımı gerekebilir. Drenler, ameliyat bölgesinde oluşabilecek fazla sıvının dışarıya tahliye edilmesini sağlamak için kullanılan tüplerdir.

Endovenöz lazer ablasyon cerrahisi sırasında, genellikle birkaç küçük kesiden lazer lifleri ve kateterlerle damar içine ulaşılır. Lazer enerjisi, hastanın problemli damarının iç yüzeyine uygulanır ve damar kapatılır. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında yapılır ve genellikle hastanın aynı gün taburcu olmasına izin verir.

Dren kullanımı, cerrahın tercihine, hastanın durumuna ve ameliyatın gerekliliklerine bağlı olarak değişebilir. Eğer cerrahınız dren kullanımını planlıyorsa, ameliyat sonrası drenin nasıl kullanılacağı, drenin nasıl temizleneceği ve ne zaman çıkarılacağı gibi konuları size açıklayacaklardır. Drenin bakımı ve çıkarılması, cerrahınız ve sağlık ekibiniz tarafından yönlendirilecektir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.