Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Epididymitis/epididimit

Konu

#1
Epididimit, epididim iltihabıdır. Epididimis arka tarafında bulunan bir tüp testisler depolayan ve taşıyan sperm bu. Bu tüp şiştiğinde, testislerde ağrı ve şişmeye neden olabilir.


Epididimit her yaştan erkeği etkileyebilir, ancak en çok 14 ila 35 yaş arasındaki erkeklerde görülür . Genellikle bakteriyel bir enfeksiyon veya cinsel yolla bulaşan bir hastalıktan (STD) kaynaklanır . Durum genellikle antibiyotiklerle düzelir.

Akut epididimit altı hafta veya daha az sürer. Akut epididimit vakalarının çoğunda, testisler de iltihaplanır. Bu duruma epididimo-orşit denir. Testislerin, epididimisin veya her ikisinin de iltihaplı olup olmadığını söylemek zor olabilir. Bu nedenle epididimo-orşit terimi yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Kronik epididimit ise altı hafta veya daha fazla sürer. Semptomlar skrotum, epididim veya testislerde rahatsızlık veya ağrı içerir. Bu, kistlere veya kalsifikasyonlara neden olabilecek granülomatöz reaksiyonlardan kaynaklanabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task