Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Eructation/erüktasyon

Konu

#1
Kabul et. Sen de yaptın. Ben de yaptım. Aslında oldukça normal ve doğal. Burping, geğirme veya daha teknik olarak erüktasyon . Kelime 'eructo', 'Latince' geğirme 'kelimesinden gelir.

Daha teknik olarak, erüktasyon, gazın mideden, yemek borusuna (gıda tüpüne), ağzına ve daha sonra herkesin duyusal keyfi için vücuttan dışarı atıldığı bir işlemi ifade eder.

Özünde, ortaya çıkmasının nedeni gerçekten basittir. Midenizi büyük bir balon olarak düşünün. Bir balonu çok fazla hava ile doldurursanız, duvarları çok fazla şişer (genişler). Balon bundan hoşlanmaz çünkü patlayabilir. Peki küçük valfini serbest bırakırsanız balon ne yapacak? Havayı kendinden çıkaracaktır.

Midenizi bir balon gibi düşünün. Ayrıca içindeki gazın duvarlarının çok fazla dağılmasına neden olacağı bir noktaya ulaşabilir. Mide bunu sevmez ve bu nedenle rahatsızlığı önlemek için fazla gazı atar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da