Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Erythrocyte/eritrosit

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcS9Mb1r93ttKx9vn3w6N...YPCTyEsTWR]

Eritrosit: Hemoglobin içeren ve vücuda oksijen taşıyabilen bir hücre . Kırmızı kan hücresi (RBC) olarak da bilinir. Kırmızımsı renk hemoglobine bağlıdır. Eritrositler, hücrenin yüzey alanını artıran ve oksijen ve karbondioksitin difüzyonunu kolaylaştıran bikonkav formdadır. Bu şekil, birkaç proteinden oluşan bir hücre iskeleti ile korunur. Eritrositler çok esnektir ve kılcal damarlardan akarken şekli değişir. Retikülositler adı verilen olgunlaşmamış eritrositler normalde kandaki kırmızı hücrelerin yüzde 1-2'sini oluşturur .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da