Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Esophageal atresia/özefagel atrazi

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcToVzovSSgnWWuRXvFwK...CdNnY87YCy]

Özofagus atrezisi (EA), bir bebeğin yemek borusunun bir parçası olmadan (ağzını mideye bağlayan tüp) doğduğu nadir bir doğum kusurudur. Ağız ve mide arasında bir tüp oluşturmak yerine, yemek borusu bağlanmayan iki ayrı segmentte büyür. Bazı çocuklarda, yemek borusunun çoğu eksiktir, uçlar ameliyatla kolayca bağlanamaz. Bu uzun aralıklı EA olarak bilinir.

EA sıklıkla trakeoözofageal fistül (TEF) ile birlikte ortaya çıkar ve EA / TEF'li tüm bebeklerin yarısında başka bir doğum kusuru da vardır. Çalışan bir özofagus olmadan, ağızdan yeterli beslenme almak imkansızdır. EA'lı bebekler ayrıca pnömoni ve asit reflü gibi durumlara daha yatkındır. Neyse ki, EA genellikle tedavi edilebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task