Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Exophthalmia/Ekzoftalmi

Konu

#1
Ekoftalmi, göz küresinin göz yuvasından çıktığı ve şişkin görünmesini sağlayan bir durumu açıklar. Bir veya iki gözü etkileyebilir.

Ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olarak, ekzoftalmos kornea kuruluğu ve gözü kaplayan zarın iltihaplanması olan konjonktivit gibi göz problemlerine neden olabilir .

Uzun vadede semptomlar iyileşme eğilimindedir, ancak bu yıllar alabilir. Tedavi alınmazsa gözlerin şişmeye devam etme olasılığı vardır.

Ekoftalmi bir durum değil, bir bozukluğun işaretidir. Genellikle tiroid bezi ile ilgili bir soruna işaret edebilir. Graves hastalığı , ekzoftalmların en yaygın nedenidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da