You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gingivitis/gingivit

Eğitim forumu admini
Gingivitis/gingivit
Diş eti iltihabı. Dişlerde bir plak veya bakteri biriktiğinde yaygın olarak ortaya çıkar.

Diş eti iltihabı tahribatsız bir periodontal hastalıktır, ancak tedavi edilmeyen dişeti iltihabı periodontitise ilerleyebilir . Bu daha ciddidir ve sonunda diş kaybına yol açabilir.

Diş eti iltihabı yaygın bir periodontal hastalık türüdür.

Diş eti iltihabı belirtileri, kişi dişlerini fırçaladığında kolayca kanayan diş etlerini içerir.

Diş eti iltihabı genellikle daha uzun ve daha sık fırçalama ve diş ipi gibi iyi ağız hijyeni ile çözülür. Ek olarak, antiseptik bir gargara yardımcı olabilir.

Hafif diş eti iltihabı vakalarında, hastalar semptomları hafif olduğu için buna sahip olduklarını bile bilmeyebilirler. Bununla birlikte, durum ciddiye alınmalı ve derhal ele alınmalıdır.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.