Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Gingivitis/gingivit

Konu

#1
Diş eti iltihabı. Dişlerde bir plak veya bakteri biriktiğinde yaygın olarak ortaya çıkar.

Diş eti iltihabı tahribatsız bir periodontal hastalıktır, ancak tedavi edilmeyen dişeti iltihabı periodontitise ilerleyebilir . Bu daha ciddidir ve sonunda diş kaybına yol açabilir.

Diş eti iltihabı yaygın bir periodontal hastalık türüdür.

Diş eti iltihabı belirtileri, kişi dişlerini fırçaladığında kolayca kanayan diş etlerini içerir.

Diş eti iltihabı genellikle daha uzun ve daha sık fırçalama ve diş ipi gibi iyi ağız hijyeni ile çözülür. Ek olarak, antiseptik bir gargara yardımcı olabilir.

Hafif diş eti iltihabı vakalarında, hastalar semptomları hafif olduğu için buna sahip olduklarını bile bilmeyebilirler. Bununla birlikte, durum ciddiye alınmalı ve derhal ele alınmalıdır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task