Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Güneşten korunma

Konu

Star #1
[Resim: abendstimmung-51794_640.jpg]

Herkes bronz bir cilt ister, ancak basit gerçek, bronzlaşmış cildin cilde zarar verdiğidir.

Yıllarca fazla güneşlenmek erken kırışıklıklara ve yaşlılık lekelerine neden olabilir ve cilt kanseri olma olasılığını artırır .

Atılan Akıllı Adımlar İle Güneşten Korunmanız gerekir;

Güneşten korunma için :
  • Güneş ışınların en güçlü olduğu saat 10 ile 14 arasında dışarı çıkmamaya çalışın.
  • Dışarı çıkarsanız cildinizi giysiler, şapka ve güneş koruyucu ile koruyun . Güneşten koruyucu giysiler kullanın.
  • Güneş kremi cildinizi güneşin ultraviyole ışınlarına karşı korur. Ultraviyole ışınları UVA ve UVB içerir. UVA cilde UVB ışınlarından daha derinden nüfuz ederek kırışıklıklara neden olur ve cilt kanserine katkıda bulunur. UVB güneş yanığına neden olur ve aynı zamanda cilt kanserinde bir faktördür.


SPF'nin Anlamı

Güneş kremlerindeki güneş koruma faktörü (SPF) güneş yanıklarını ne kadar iyi önlediklerini size söyler. Güneş yanığı ve cildin zarar görmesini önlemek için doğru SPF ile bir güneş kremi seçin.

Amerikan Dermatoloji Akademisi, etikette "geniş spektrumlu" yazan (yani UVA ve UVB ışınlarına karşı koruduğu ve suya dayanıklı olduğu) SPF 30 veya daha yüksek bir güneş koruyucu kullanılmasını önerir.


Güneş Koruyucu Ne Zaman ve Ne Sıklıkta Kullanılır?

Dışarıda bulutlu, yağmurlu veya soğuk olsa bile her gün, her mevsimde güneş kremi kullanmalısınız. Dışarı çıkmadan 15 ila 30 dakika kadar önce sürün.

Unutmayın, güneşin UVA ışınları araba camlarından ve camlardan geçer, bu yüzden sadece araç kullanacak olsanız bile, güneş koruyucu uygulamanız gerekir.

Güneş kremi, terledikten veya yüzdükten sonra her bir buçuk saatte bir tekrar uygulanır.

Makyaj kullanıyorsanız, önce güneş koruyucu uygulayın ve ardından makyaj yapın.

Bu konu hakkında daha geniş bir makale yazdım. Okumak için <<link>>


Not; güneş koruması ile ilgili sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Link te verdiğim makale güneş gözlüğü hakkında da bilgiler içerir. Soru önerileriniz için yorum yapabilirsiniz.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da