Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Gynecomastia/jinekomasti

Konu

#1
Jinekomasti , erkeklerde meme dokusunun şişmesini sağlayan bir durumdur . Vücudunuzdaki iki hormonun dengesi değiştiğinde olabilir.

Her ne kadar göğüsler erkeklerde kadınlarda ki kadar gelişmese de, tüm çocuklar meme dokusunun küçük bir miktarı ile doğarlar.

Erkeklerin vücutları çoğunlukla ergenlik döneminde cinsel büyümelerine rehberlik eden testosteron adı verilen bir hormon yapar . Ancak erkekler de biraz östrojen yapar -( kızlarda cinsel büyümeyi yönlendiren hormon).

Bir çocuk ergenlik döneminden geçtiğinde veya yaşlı bir adamın vücudu daha az testosteron yaptığında, iki hormonun dengesi değişir.

Bazen bu olduğunda, daha yüksek bir östrojen yüzdesi erkek meme dokusunun şişmesine neden olur. Ergen erkek çocukların yaklaşık yarısı ve 50 yaşından büyük erkeklerin üçte ikisi buna bir dereceye kadar sahip olacaktır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da