Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemangioma/hemanjiyom

Konu

#1
Hemanjiyomlar veya infantil hemanjiyomlar, kan damarlarının kansersiz büyümeleridir . Çocuklarda en yaygın büyüme veya tümörlerdir. Genellikle bir süre büyürler ve daha sonra tedavi olmadan azalırlar.


Çoğu bebekte sorun yaratmazlar. Bununla birlikte, bazı hemanjiyomlar açılabilir ve kanayabilir veya ülserleşebilir. Bu acı verici olabilir. Boyutlarına ve konumlarına bağlı olarak, şekil değiştiriyor olabilirler. Ek olarak, diğer merkezi sinir sistemi veya omurga anormallikleri ile ortaya çıkabilir .

Büyümeler diğer iç hemanjiyomlarla da ortaya çıkabilir. Bunlar iç organları etkiler:
  • karaciğer
  • gastrointestinal sistemin diğer kısımları
  • beyin
  • solunum sistemi organları
Organları etkileyen hemanjiyomlar genellikle sorun yaratmaz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da