Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemothorax/hemotoraks

Konu

#1
[Resim: pneumothorax-hemothorax-and-hemopneumoth...179516.jpg]Hemotoraks, göğüs duvarınızla akciğerleriniz arasında kan toplandığında ortaya çıkar. Kanın birikebildiği bu bölge plevral boşluk olarak bilinir. Bu alanda kan hacminin birikmesi, kan akciğerin dışına doğru itilirken akciğerinizin çökmesine neden olabilir.

Göğsünüzde kan birikiminin çok sayıda nedeni olabilir. Göğüs duvarınızı, özellikle kalp veya akciğer cerrahisini açmayı içeren büyük göğüs yaralanmaları veya ameliyatlarından sonra en yaygın olanıdır. Kanınızın düzgün bir şekilde pıhtılaşmamasına neden olan bazı durumlar da hemotoraksa neden olabilir.

Hemotoraks, pnömotoraksa neden olan aynı şeylerin çoğundan kaynaklanabilir . Pnömotoraks, göğüs duvarınızla akciğerleriniz arasında çok fazla hava olduğunda meydana gelir. Bu, akciğerinize çok fazla baskı uygular ve akciğerin veya akciğerin bir kısmının çökmesine neden olur.

Hemotoraks semptomlarını hemen fark etmeyebilirsiniz. Bu duruma sahip olabileceğinize inanıyorsanız hemen doktorunuza görünün.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task