You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hemşire terliklerinizi veya ayakkabılarınızı ne sıklıkla değiştiriyorsunuz?

Hemşire terliklerinizi veya ayakkabılarınızı ne sıklıkla değiştiriyorsunuz?

Hemşire
Hemşire terliklerinizi veya ayakkabılarınızı ne sıklıkla değiştiriyorsunuz?
6-8 ay sonra ayaklarım ve sırtım hayattan nefret ediyor. Haftada 30 kmden fazla koşarken ayakkabılarımı bile bu kadar değiştirmedim, bu normal mi sizce?

Bir hemşire veya sağlık çalışanı olarak yoğun çalışıyoruz evet ama ayaklarımızın sağlığı için bence buna dikkat etmeliyiz.

Biraz araştırma yaptım ama tabi ki net bilgi yok sonuç olarak herkesin çalışma yükü yürüme şekli farklıdır. Merak ettim soruyorum..


 
Alıntı:Araştırmacılar, MedSurg Nursing'de ayak ağrısını araştıran bir çalışma yayınladılar. Ayak ağrısının sağlıklı bir yaşam tarzı ve aktivitenin önüne geçtiğini buldular. Ve hasta bakımını olumsuz etkileyebilir.

Yazarlar, ayakkabı satın aldığınız zamankiyle tamamen aynı görünse bile, ayak ağrısına katkıda bulunabilecek yapısal bozulma nedeniyle ayakkabılarınızı 6 ayda bir değiştirmenizi önerir.

İster biraz havalı bir şey ister daha kullanışlı bir ayakkabı tercih edin, ayakkabılarınızı düzenli olarak değiştirmek değerli bir yatırımdır.
Ayrıca burada da daha detaylı bilgi var blogumuza yazmış arkadaşım.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.