You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hemşireler ne yapar?

Hemşireler ne yapar?

Genel müdür
Hemşireler ne yapar?
Size diğer hemşirelerin ne 'yaptıklarını', günlerinin nasıl yapılandırıldığını, herhangi bir mesleğin doğal bir parçası olan rutini anlatabilirim ama bunu google'da aratabilirsiniz.

Bunun yerine size ne yaptığımı anlatacağım. Ben özellikle benzersiz değilim, kesinlikle 'özel' değilim, beni bir düzine başka Acil Servis hemşiresiyle aynı kefeye koyabilirsiniz.Bir çeşit rutin var.  temizlik, malzeme stoklama ve hazırlama modeli.

İş yükümüz, ikinci bir görüş arayan 'iyi endişeli' durumdan küçük yaralanmalara, kırık kemiklere, kesiklere ve çürüklere kadar değişiklik gösterir. Ölçeğin diğer ucunda, resüsitasyon odamızın sınırları içinde son nefesini alanlar var.

Bir 'kırmızı alanımız' var. Ve oradaki anlar, 'vites yükselttiğimiz' anlardır, 'yaptığımız' şeye en çok ihtiyaç duyan hastaların canlandırılmasına hazırlanırız.

Ve başarısız olursak, geride kalanlarla ilgileniriz.

Umutsuz bir hayat kurtarma girişimlerinin çılgınca faaliyetinden, sessiz tefekkür, ağlayacak bir omuza geçiş.

Yaptığımız bu'.

Genelde 16 saatlik vardiyalı çalışıyoruz. Geceler ve günler, yılın 365 günü.

Saatler meşakkatli olabilir, maaş makul ama belki de yaptığımız işle orantılı olmayabilir.

Gerçekte, eğitilmek için sürekli güncelleme ihtiyacı vardır. Mezuniyet sonrası yeterlilikler, kurslar ve çalışma günleri vardır. Her zaman öğrenecek bir şeyler vardır.

Bu güzel bir hayat.


Siz ne yapıyorsunuz???
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.