Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hydrocephalus/hidrosefalus

Konu

#1
Hidrosefali, beynin derinliklerindeki boşluklarda (ventriküller) sıvı birikmesidir. Fazla sıvı ventriküllerin boyutunu artırır ve beyne baskı uygular.

Beyin omurilik sıvısı normal olarak ventriküllerden akar ve beyin ve omurgaya ulaşır. Ancak hidrosefali ile ilişkili çok fazla beyin omurilik sıvısının basıncı beyin dokularına zarar verebilir ve beyin fonksiyonunda bir dizi bozulmaya neden olabilir.

Hidrosefali her yaşta ortaya çıkabilir, ancak bebekler ve 60 yaş ve üstü yetişkinler arasında daha sık görülür. Hidrosefali için cerrahi tedavi, beyindeki normal beyin omurilik sıvısı seviyelerini geri yükleyebilir ve koruyabilir. Hidrosefali kaynaklı semptomları veya fonksiyonel bozuklukları yönetmek için genellikle birçok farklı tedavi gereklidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task