Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hyperglycemia/hiperglisemi

Konu

#1
Kan şekeri kontrolü, herhangi bir diyabet tedavi planının merkezindedir . Yüksek kan şekeri veya hiperglisemi önemli bir sorundur ve hem tip 1 hem de tip 2 diyabetli insanları etkileyebilir . 

İki ana tür vardır:

Açlık hiperglisemi . Bu, en az 8 saat boyunca yemek yemedikten veya içmedikten sonra 130 mg / dL'den (desilitre başına miligram) daha yüksek olan kan şekeri.

Yemek sonrası veya tokluk hiperglisemi . Bu, yedikten 2 saat sonra 180 mg / dL'den yüksek kan şekeri.

Sık veya devam eden yüksek kan şekeri sinirlerinize, kan damarlarınıza ve organlarınıza zarar verebilir . Ayrıca diğer ciddi durumlara da yol açabilir. Tip 1 diyabet olanlar , kan asitlerinin birikmesine yatkındır; ketoasidoz .

Eğer tip 2 diyabetiniz varsa veya bunun için risk altında iseniz, son derece yüksek kan şekeri vücudun şeker işleyemez olduğu potansiyel olarak ölümcül duruma yol açabilir. Buna hiperglisemik hiperosmolar nonketotik sendrom (HHNS) denir. 

Komplikasyonları önlemeye yardımcı olmak için yüksek kan şekeri semptomlarını hemen tedavi etmek önemlidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task