Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hypogonadism/hipogonadizm

Konu

#1
Hipogonadizm, seks bezleriniz çok az seks hormonu ürettiğinde veya hiç üretmediğinde ortaya çıkar. Gonad olarak da adlandırılan seks bezleri öncelikle erkeklerde testisler ve kadınlarda yumurtalıklardır . Seks hormonları, kadınlarda meme gelişimi, erkeklerde testiküler gelişim ve kasık kılı büyümesi gibi ikincil cinsiyet özelliklerini kontrol etmeye yardımcı olur. Seks hormonları adet döngüsü ve sperm üretiminde de rol oynar.

Hipogonadizm gonad eksikliği olarak da bilinir. Erkeklerde düşük serum testosteron veya andropoz olarak adlandırılabilir.

Bu durumun çoğu vakası uygun tıbbi tedaviye iyi yanıt verir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task